^Powrót na górę
foto1

Gramy w kręgle

Podopieczni Naszego Domu w ramach zajęć sportowo-rekreacyjnych regularnie odwiedzają kręgielnię "Azyl" Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie, przygotowując się do kolejnego Małopolskiego Turnieju w Kręgle Uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy. Rzucanie kulą do kręgli angażuje wiele partii mięśni, przez co stajemy się sprawniejsi, a wspólna rywalizacja i osiągane postępy dostarczają Naszym Uczestnikom wiele radości i satysfakcji.

Czytaj więcej...

„Muszelki są piękne ! Muszelki są różne… Szpiczaste i płaskie, okrągłe… podłużne”

Muszelki zachwycają delikatnością, przywodzą na myśli piaszczystą plażę, wakacyjne słońce… doskonale sprawdzają się również jako element dekoracyjny. W pracownii Rękodzieła i Plastyki my również postanowiliśmy włączyć ten akcent do wykonania oryginalnych zawieszek. Nasi Podopieczni uwielbiają zajęcia inspirowane naturą. Przy użyciu drewnianych deseczek, rożnego typu muszelek, oraz sznurka stworzyli piękne dekoracje, które zdobić będą ściany Naszego Domu.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Konkurs Poezji "Słowa, dobrze, że jesteście" - Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko"

Kochani!

Za nami Ogólnopolski Konkurs Poezji "Słowa, dobrze, że jesteście", organizowany przez Fundację Anny Dymnej - "Mimo Wszystko", w którym udział wziął nasz Podopieczny Stanisław. Napisał przepiękne wiersze, obrazujące jego życie, otaczającą go rzeczywistość. Uwiecznił w nich swoją córkę i kochającą Mamę, która nie żyje. Jest to prawdziwy zapis tego, co mieszkało w jego sercu długo... Poprzez poezję, którą napisał, wyraził też samego siebie, wykazując się ogromnym talentem twórczym i ciekawym językiem artystycznym.

Gratulujemy Stasiu!

Poniżej tomik jego wierszy.

Czytaj więcej...

Nasze propozycje kulinarne na upalne dni

Kiedy żar leje się z nieba wszyscy szukamy pomysłów na lekkie potrawy, które ochłodzą, orzeźwią i dodadzą nam energii. W pracowni kulinarnej Podopieczni przygotowali smakowitą pizze z arbuza, niezwykle orzeźwiający deser – lekki, pyszny, cieszący nasze oko i podniebienie. Zatopili też owoce w kostkach lodu, które wrzucone do wody gasiły nasze pragnienie. Nie zabrakło też owocowego koktajlu, bogatego w błonnik i minerały, który dodał nam wszystkim dużo energii w te upalne dni.

Czytaj więcej...