^Powrót na górę
foto1

Jak zachować zdrowie jesienią – zdrowe herbaty i napary.

Jesienny czas to świetna okazja, aby do swojej diety wprowadzić chociaż jedną zdrową herbatę. To bowiem niedrogi i prosty sposób, aby co dziennie zrobić dla siebie coś dobrego. Napary mogą przynieść znaczącą ulgę w dolegliwościach trawiennych, układu nerwowego czy problemach z koncentracją.
Nasi Podopieczni podczas zajęć w pracowni kulinarnej mieli okazję posmakować różnego rodzaju herbat i dowiedzieć się jaki mają wpływ na nasz organizm oraz zdrowie. Herbata – chai – zwiększa odporność i zwalcza stan zapalny, rumianek – łagodzi ból brzucha i wspomaga trawienie, matcha – zwiększa poziom energii i zmniejsza mgłę mózgową, herbata Oolong – wysoka zawartość polifenoli może pomóc w stresie, herbata z imbirem – pomaga zmniejszyć wzdęcia i niestrawność, biała herbata – zawiera najwięcej przeciwutleniaczy.
Dlatego pijmy różnego rodzaju herbatki, pamiętając o ich właściwościach rozgrzewających, gdy za oknem jesienna aura – NA ZDROWIE!!!

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Tolerancji – 16 listopada

Dziś na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO.
Dla każdego z nas Dzień Tolerancji powinien stać się okazją do zastanowienia się nad własną postawą wobec innych, szczególnie przedstawicieli innych kultur, religii czy regionów świata. „Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności......”. I właśnie w duchu tolerancji upłynął  naszym Podopiecznym dzisiejszy dzień. Podczas zajęć zwrócono szczególną uwagę na kształtowanie postaw tolerancji i szacunku wobec innych,
rozbudzanie empatii w stosunku do innych ludzi, ze szczególnym uwzględnieniem słabszych i potrzebujących. Podopieczni oglądali różne filmiki tematyczne, śpiewali piosenki  a także oglądnęli film pt."Cudowny chłopak".

Czytaj więcej...

11 listopada - ważna data w sercu każdego Polaka

Listopad to jeden z tych miesięcy w roku, kiedy częściej niż kiedykolwiek myślimy o patriotyzmie, ojczyźnie, polskiej historii. A to za sprawą Narodowego Święta odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nasi Podopieczni wraz z Panią Dyrektor i Terapeutami rozpoczęli tydzień poświęcony naszej ojczyźnie odwiedzając Pomnik ku czci poległych Synów Miasta Dąbrowy w latach wojny 1914-1920 w Dąbrowskim Parku Miejskim, gdzie zapalili znicze i złożyli kwiaty oddając hołd poległym, którym należy się ukłon, pamięć i szacunek. W naszej Placówce cały tydzień będziemy wspominać i świętować to ważne święto.

Czytaj więcej...