^Powrót na górę
foto1

Magia układania puzzli

Dziś tj. 4 września w Naszym Domu odbyła się zabawa puzzlami. Układanie puzzli stymuluje rozwój mózgu, to znakomity trening pamięci i koncentracji, który dodatkowo uczy rozpoznawania kształtów oraz logicznego myślenia. Puzzle rozwijają też wiarę we własne możliwości, ćwiczą sprawność manualną dłoni i cierpliwość. To świetna porcja zabawy i nauki.

 

Nasi Podopieczni z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach czerpiąc z nich wiele radości i satysfakcji, jednocześnie spędzając czas na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej...

81 rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Dziś w ramach zajęć terapeutycznych przeprowadzona została pamiętna lekcja historii, na której wspominaliśmy najważniejsze daty, wydarzenia oraz bohaterskie czyny naszych Rodaków. Słuchaliśmy poruszających historii z życia ludzi, którym przyszło żyć w tych okrutnych czasach. Dopełnieniem tej lekcji było oglądanie filmu pt. "Lista Schindlera", słuchanie piosenek patriotycznych oraz kolorowanie tematycznych malowanek.

Czytaj więcej...

Gry i zabawy na świeżym powietrzu

Ciepła i słoneczna letnia pogoda to znakomity okres na podejmowanie aktywności fizycznej, nawet w dobie koronawirusa, dlatego też Podopieczni naszego Domu uczestniczą w zajęciach sportowo-rekreacyjnych na świeżym powietrzu.
Jak powszechnie wiadomo, a pamiętamy o tym również i my, aktywność fizyczna jest niezbędna do prowadzenia zdrowego stylu życia. Regularne ćwiczenia, spacer i wszystkie inne formy ruchu wpływają korzystnie na poprawę naszej kondycji, wydolności i odporności, usprawniają pracę całego organizmu zapobiegając wielu chorobom oraz przede wszystkim pozytywnie poprawiają nastrój.
Wspólne zajęcia ruchowe dają naszych Podopiecznym wiele radości, a oprócz korzyści zdrowotnych pozwalają rozładować nagromadzone emocje, są ponadto elementem całościowego postępowania terapeutycznego.

Czytaj więcej...

Dziesięć najważniejszych zasad na czas epidemii koronawirusa


Sytuacja związana z epidemią koronawirusa nieustannie się zmienia, a odgórne zalecenia ulegają pewnym modyfikacjom. Niektóre zasady są jednak cały czas aktualne. Główny Inspektorat Sanitarny opublikował listę dziesięciu zasad bezpiecznego zachowania na czas epidemii koronawirusa, które na co dzień przestrzegamy w Naszej Placówce.
  1. Częste mycie rąk
  2. Niepodawanie dłoni i unikanie uścisków
  3. Płatności bezgotówkowe w czasie COVID-19
  4. Unikanie dotykania ust, nosa i oczu
  5. Mycie i dezynfekowanie powierzchni dotykowych
  6. Ostrożne korzystanie z telefonu i jego dezynfekowanie
  7. Utrzymywanie dystansu od rozmówcy
  8. Higiena podczas kaszlu i kichania
  9. Odpowiednie odżywianie i nawadnianie organizmu
  10. Korzystanie z zaufanych źródeł informujących o koronawirusie

Czytaj więcej...