^Powrót na górę
foto1

Świąteczne niespodzianki od uczniów Szkół dla Naszych Podopiecznych

Społeczność Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy  składa serdeczne podziękowania zaprzyjaźnionym Szkołom, które w okresie przed świątecznym nie zapomniały o Naszych Podopiecznych i pod okiem rodziców oraz  Grona Pedagogicznego wykonały własnoręcznie przepiękne kartki świąteczne oraz przekazały artykuły spożywcze , które zostaną przekazane Naszym Uczestnikom i ich rodzinom.  
Bardzo serdecznie dziękujemy Gronu Pedagogicznemu Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Łęgu Tarnowskim, Rodzicom a przede wszystkim Uczniom za przekazanie życzeń świątecznych skierowanych do Podopiecznych Naszego Domu oraz artykułów żywnościowych.

My również z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych przesyłamy najserdeczniejsze z serca płynące życzenia.
Pozdrawiamy serdecznie.
Dziękujemy za pamięć.

Czytaj więcej...

Wielkanocne pisanki

Symbol jajka wielkanocnego tak bardzo zakorzenił się w chrześcijańskiej tradycji, że dziś trudno wyobrazić sobie Wielkanocy bez kolorowych pisanek. W wielu kulturach jajko jest symbolem życia i odrodzenia- wiążą się z nim liczne obyczaje, wierzenia i obrzędy.
Jaja gotowane w naturalnych barwnikach przybierały najrozmaitsze kolory i odcienie.
Do ozdabiania pisanek używano igły lub rurki blaszanej o cienkim końcu. Pisak zanurzano w ciepłym wosku i zdobiono jajko z niezwykłą wprawą, nanosząc na nie ornamenty według własnego pomysłu. Wzory pisanek zmieniały się i przekształcały przez stulecia. Początkowo były to pojedyncze kreślenia, później z kilku prostych linii równoległych lub na krzyż wytworzyły się zadziwiająco złożone, bogate wzory. Inspiracją dla wzorów była sama przyroda, a także fantazja artysty. Zwyczajny owoc trzmieliny dał wzory aż dwunastu typom pisanek. Dzwonek polny był inspiracją do wykonania pisanki w dzwoneczki, gałązka sosnowa w sosenki, topola w topoliki, kogut w koguciki itd.
Nawiązując do tej pięknej , kolorowej tradycji przekazujemy Wam Kochani Podopieczni filmiki instruktażowe, które mamy nadzieję ułatwią Wam wykonanie pisanek, na materiałach, które otrzymaliście w tematycznym pakiecie terapeutycznym. Życzymy Wam powodzenia :) 

Czytaj więcej...

Dzień Kolorowej Skarpetki – Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny! To właśnie tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Nasza Placówka włączyła się w szczytną akcję wspierającą Osoby z Zespołem Downa poprzez założenie tego dnia kolorowych skarpetek „nie do pary”. Jest to wyraz radości, tolerancji i solidarności ze wszystkimi Osobami z Zespołem Downa, a przede wszystkim z Naszymi Podopiecznymi. Celem tego dnia jest również podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb tych Wyjątkowych Osób.

Łączymy się w tym Dniu z Wami!

Czytaj więcej...