^Powrót na górę
foto1

Ponawiamy apel do Naszych Podopiecznych – ćwicz razem z nami, najważniejsza jest profilaktyka!

Wszystkie obecne doniesienia medyczne zdecydowanie stawiają  na profilaktykę i zachęcają wszystkich Polaków do podjęcia aktywności fizycznej. My również, za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz w trakcie codziennych rozmów telefonicznych, w trosce o Wasze zdrowie namawiamy niejednokrotnie do zmiany nawyków w trakcie przymusowego pobytu w domach. Wiemy, że wielu z was sumiennie ćwiczy, włączając się w proponowany przez nas program „8 tygodni do zdrowia”, czy też wykonując ćwiczenia fizyczne według własnej wiedzy, wyniesionej ze wspólnych zajęć w Pracowni Rehabilitacji.

Zwracamy się jednak tym razem ze szczególnym apelem do wszystkich, którzy jeszcze nie zdecydowali się na domowe treningi i przypominamy, że ruch jest wskazany dla każdego i ma udowodnioną skuteczność, a dla tych, którym brakuje motywacji  i wolą siedzieć większą część dnia w fotelu, przedstawimy kilka argumentów za zmianą takich nawyków.

Czytaj więcej...

„Oto jestem bratem i sługą, aby kochać tych, których mi dałeś…”

Pogrążeni w smutku, pełni zadumy, wspominamy wszyscy śp. Ks. Prałata Józefa Porembę. Jak w niemym filmie, przesuwają się wspólnie spędzone chwile, wypowiedziane słowa, modlitwy, spotkania. Widzimy uśmiechniętą, ale i pełną troski o człowieka twarz naszego kochanego ks. prałata. Zawsze wierny słowom św. Brata Alberta, był dobry jak chleb dla wszystkich. Dzielił swoje życie po kromce dla każdego człowieka, a zwłaszcza dla tego chorego, sponiewieranego doświadczeniami życia czy niepełnosprawnego. Był przyjacielem wszystkich i nigdy nie zapomniał o naszej społeczności ŚDS w Oleśnicy.

W tych dniach, gdy przychodzi nam pożegnać śp. Ks. Prałata Józefa, jak okruchy chleba chwytamy wspólnie spędzony czas, aby na zawsze ukryć go w naszej pamięci i naszych pełnych miłości i wdzięczności sercach. I tak jak często wspominamy  św. Jana Pawła II, starając się czerpać z niego wzór i przykład w codziennym życiu. Tak na zawsze w naszych wspomnieniach i modlitwie zostanie już Ks. Prałat Józef, którego postaramy się naśladować zwłaszcza w dostrzeganiu ludzi najbardziej potrzebujących i niepełnosprawnych.

Z wyrazami wdzięcznej pamięci i darem żarliwej modlitwy

Społeczność Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy

Nowe pakiety terapeutyczne dla Naszych Podopiecznych

Witajcie Kochani!
Przed nami wyjątkowy, magiczny czas Andrzejkowy. Niestety w tym roku nie będzie nam dane tego cudownego, andrzejkowego dnia i wieczoru spędzić na wspólnej zabawie. Nie będziemy razem przygotowywać potraw, wróżb. Nie będziemy stroić naszego Domu w Oleśnicy, ale…To nie znaczy, że mamy być smutni i zapomnieć o tej wspaniałej andrzejkowej tradycji. Ten wyjątkowy czas jeszcze przed nami. Zostało jeszcze kilka dni do andrzejkowego wieczoru. Przychodzimy Wam z pomocą na ten cudny i magiczny czas. W pakiecie terapeutycznym otrzymacie kilka pomysłów na prace plastyczne i dekoracje andrzejkowe, drewniany klucz do lania wosku oraz kalendarz adwentowy.
Nie próżnujmy zatem. Do przygotowań, a później dobrej zabawy zaprośmy naszych domowników. Pomysłów i możliwości jest wiele. Kreatywni i twórczy jesteśmy wszyscy, a zatem do dzieła. Niech tegoroczny andrzejkowy wieczór, choć tak innych niż poprzednie, będzie równie, a może nawet bardziej przepełniony uśmiechem, magią, zabawą i wróżbami. Smacznego i dobrej zabawy. 

Czytaj więcej...

„W wigilię świętego Andrzeja, spełniona moja nadzieja. Bodaj się to sprawdziło, co mi się śniło.”

Andrzejki 2020, czyli popularny, tradycyjny wieczór wróżb zbliża się wielkimi krokami! Choć początkowo wróżby andrzejkowe były zarezerwowane tylko i wyłącznie dla kobiet poszukujących męża, dzisiaj jest to popularne święto dla wszystkich osób, które lubią magię i oryginalne nietypowe wróżby. Pamiętajmy także, że na św. Andrzeja kończy się zazwyczaj rok kościelny, a więc jest to także idealna okazja do zabawy przed zbliżającym się adwentem, który tradycyjnie jest czasem postu, postanowień, nawrócenia i wyczekiwania przyjścia na świat Pana Jezusa.

Ten wyjątkowy i magiczny czas Wieczoru i andrzejowej nocy przypada na 29/30 listopada. Zatem, do tegorocznych Andrzejek zostało już tylko kilka dni. W naszym Domu na Oleśnicy było by już bardzo gwarno. Krzątanina w każdej sali, przygotowania, plany i pomysły zaprzątały by umysły i serca nas Wszystkich. Wielu by powiedzieć chciało, iż „pracy tyle, że nie wiadomo w co ręce włożyć”.

Czytaj więcej...