^Powrót na górę
foto1

Wielki Odpust ku czci Matki Bożej Zwycięskiej

W dniu 13.09.2021r. Podopieczni Naszego Domu wraz z Terapeutami i Rodzicami uczestniczyli w Wielkim Odpuście ku czci Matki Bożej Zwycięskiej w Odporyszowie, który w tym roku przebiega pod hasłem „Św. Józefie oblubieńcze Bogarodzicy i podporo rodzin, módl się za nami”.

Podczas uroczystej Mszy Św. dla chorych, Uczestnicy zostali namaszczeni olejami świętymi oraz przyjęli błogosławieństwo chorych.

Czytaj więcej...

Wyjazd do Buska-Zdroju

Piękne, słoneczne czwartkowe przedpołudnie Podopieczni Naszego Domu wraz z Terapeutami, spędziliśmy w Busku – Zdroju.
W południowej części tego miasta, na terenie nowego parku zdrojowego, powstała jedna z największych i najnowocześniejszych tężni solankowych w Polsce. Zachwyca swoją konstrukcją i architekturą.  Jej bryłę wyznaczają dwa okręgi z tarniny, które są przedzielone przejściami przypominającymi labirynt. Prowadzą one na dziedziniec tężni, w sercu którego znajduje się fontanna mgielna. Na szczycie tężni znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać przepiękną panoramę uzdrowiska. Opary solanki, których najwięcej jest w upalne dni, działają uspokajająco, relaksująco i odprężająco, po prostu poprawiają nastrój.
Po nawdychaniu się wody jodkowo-bromkowe, która pozytywnie wpływa na układ odpornościowy i oczyszcza drogi oddechowe, zrelaksowani, odprężeni udaliśmy się  nieopodal tężni, aby podziwiać znajdującą się tam fontannę multimedialną.
Po zjedzeniu pysznego obiadu w restauracji "Cynamonowa" pełni pozytywnej energii i wrażeń powróciliśmy do Placówki.

Czytaj więcej...

Kolorowe przystawki

Tym razem w Naszej Pracowni Kulinarnej i Gospodarstwa Domowego Nasi Podopieczni mieli okazję wspólnie przygotować pyszne przekąski "na każdą okazję". Podczas tych zajęć doskonalili umiejętności korzystania z przepisów oraz rozwijali estetyczne nawyki. Dekoracja posiłków była ciekawym doświadczeniem, a radość z wzajemnej współpracy i efektów końcowych przyniosła Naszym Podopiecznym wiarę w swoje możliwości i umiejętności kulinarne.

Czytaj więcej...

Śpiewać każdy może...

Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej - przekonywał Jerzy Stuhr. Ale nie o to chodzi... Nasz Podopieczny Adam pokazał, że potrafi pięknie śpiewać, podjął wyzwanie na miarę swoich możliwości, z którym poradził sobie świetnie. Ukierunkowany przez Terapeutę z wielkim zaangażowaniem przygotował się do XIV Małopolskiego Konkursu Wokalno - Instrumanetalnego ŚDS i WTZ Lisia Góra 2021, dając z siebie wszystko, a jednocześnie potwierdzając, że niepełnosprawność nie może ograniczać.
Jesteśmy z niego ogromnie dumni, gratulujemy Zwycięzcom i wszystkim Uczestnikom, a przede wszystkim Naszemu Podopiecznemu Adasiowi. Jesteś najlepszy!!!

Czytaj więcej...