^Powrót na górę
foto1

Święta Majowe

1 maja, to tradycyjnie Święto Pracy, inaczej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. Święto to obchodzone jest w Polsce od 1890 roku i upamiętnia strajk robotników w Chicago z 1886 roku. O godziwe warunki pracy i płacy walczyły na ulicach Chicago tysiące pracowników - wśród nich także emigranci z Polski.

2 maja, to Dzień Flagi, inaczej Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – to polskie święto, które wprowadzone zostało na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku.

Święto Konstytucji 3 Maja jest jednym z najważniejszych świąt państwowych Rzeczypospolitej Polskiej. Obchodzone jest na pamiątkę uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie ustawy zasadniczej czyli nadrzędnego aktu prawnego określającego zasady działania państwa oraz prawa i obowiązki obywateli.

Czytaj więcej...

" W krainie kwiatów" c.d.

Tym razem drewniane szkatułki z motywem kwiatowym według inwencji własnej. Kolejny dzień Nasi Podopieczni rozwijają swoje zainteresowania i zdolności plastyczne.  Odkrywają przyjemności tworzenia, cieszą się uzyskanym efektem, kształtują koordynację wzrokowo-ruchową, uczą się wyrażać piękno otaczanego świata a przede wszystkim  rozbudzają potrzeby obcowania z dziełami sztuki. Efekty prac oceńcie sami.

Czytaj więcej...