^Powrót na górę
foto1

Nauka gry w tenisa ziemnego

Tenis ziemny jest obecnie jedną z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych, której uprawianie sprzyja wszechstronnemu rozwojowi  fizycznemu. Walory zdrowotne tenisa umożliwiają uprawianie go przez całe życie i przez szeroką grupę osób, także grupę osób z niepełnosprawnościami. Opanowanie gry w tenisa to proces nauczania umiejętności techniczno-taktycznych, rozwijanie i kształtowanie zdolności motorycznych oraz rozwijanie cech charakteru.
W dniu 20 maja w naszej placówce rozpoczął się cykl zajęć, treningów gry w tenisa ziemnego, prowadzonego przez  wieloletnią zawodniczkę i instruktorkę tenisa ziemnego, absolwentkę Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, Panią mgr Ewę Zych.
Celem naszych zajęć jest przede wszystkim wszechstronny rozwój psychomotoryczny Naszych Podopiecznych ze szczególnym naciskiem na rozwój koordynacji ruchowej, nauczenie uproszczonej techniki uderzeń podstawowych oraz opanowanie podstawowych zasad i przepisów gry obowiązujących w tenisie ziemnym.

Czytaj więcej...

Spotkanie organizacyjne w ramach projektu "Praca na horyzoncie"

Dnia 14 maja 2019 roku w Naszym Domu odbyło się spotkanie organizacyjne dotyczące realizacji projektu "Praca na horyzoncie". Projekt ten realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 roku. Spotkanie poprowadziły koordynatorki projektu Pani Katarzyna Kopacz i Pani Katarzyna Nowak. Podopieczni zostali zapoznani z celami oraz realizacją Projektu Unijnego, który zakłada uzyskanie przez osoby niepełnosprawne zatrudnienia, zdobycia nowych kompetencji i kwalifikacji, zwiększenia motywacji do zmiany stylu życia, a także przyuczenia do zawodu oraz uzyskania stażu.

Czytaj więcej...

"Na wesoło w Kaczogrodzie"

Oj będzie się u nas działo... Pod płaszczykiem wesołej opowiastki kryje się pełna humoru i satyry inscenizacja na podstawie wiersza Jana Brzechwy pt. "Kaczka Dziwaczka", którą przedstawią wkrótce nasi Podopieczni. Mamy nadzieję, że zabawne perypetie kaczki dziwaczki dostarczą Wam wielu niezapomnianych wrażeń. Piękne kostiumy, scenografia, oprawa muzyczna, sceny pełne humoru oraz żywy udział naszych Podopiecznych to wszystko nad czym obecnie pracujemy. Do miłego oglądania...

Czytaj więcej...

Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych

5 maja obchodzimy Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, który został zapoczątkowany we Francji na początku lat 90 XX wieku jako Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji w Naszym Domu zostały przeprowadzone zajęcia mające na celu podkreślenie godności i obecności osób niepełnosprawnych jako pełnoprawnych uczestników życia społecznego. W nawiązaniu do omawianego tematu Podopieczni Naszego Domu wzięli udział w seansie filmowym pt. "Cudowny Chłopak". Film opowiada o historii Chłopca mającego od urodzenia zdeformowaną twarz. Chce on udowodnić rówieśnikom, że jego piękno tak na prawdę tkwi w jego wnętrzu.

Czytaj więcej...