^Powrót na górę
foto1

5 listopada - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Odkryj w sobie dziecko...

Chcesz się przekonać gdzie? Odwiedź Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Czeka tam na Was bajkowy świat, magiczna kraina, która jest połączeniem niezwykłego muzeum z interaktywną wystawą, gdzie można zobaczyć i poczuć się jak w prawdziwej bajce. Nasi Podopieczni będąc w tej pełnej kolorów i niespodzianek krainie brali udział w niesamowitych "Wybuchowych Warsztatach", stanowiących doskonałe uzupełnienie zastosowania nauki w życiu codziennym, których efektem było smakowanie pysznych lodów truskawkowych. Kolejną atrakcją było oglądanie filmu pt. "Magiczne drzewo", a także zwiedzanie baśniowego zakątka, w którym odkrywaliśmy tajemniczy świat baśni i legend. Radośni i pełni wrażeń udaliśmy się na pyszny obiad do restauracji "Kuźnia Smaków". Była to dla nas wszystkich fajna przygoda, którą na pewno długo będziemy wspominać, ponieważ w każdym z nas drzemie "coś z dziecka".

Czytaj więcej...

Tablica sensoryczna

Podopieczni Naszego Domu podczas zajęć wykonywali tablicę manipulacyjną. To świetna zabawa połączona z edukacją, która pobudza wszystkie zmysły, pozwalając Podopiecznym ćwiczyć samodzielność, zdolności manualne koordynację ręka - oko oraz rozwijać się psychosomatycznie.

Czytaj więcej...

2 listopada - Dzień Zaduszny. Wspomnienie wszystkich wiernych Zmarłych.

„Lecz oni ciągle przecież żywi, Nadal wytrwale są wśród nas,
Ich dusze przy nas pozostały, Tylko ich ciała zabrał czas”.

Listopadowy czas, to wyjątkowe chwile, w których szmer delikatnie opadających, kolorowych liści, od czasu do czasu podrywanych do lotu podmuchem gwałtownego wiatru, szum prawie już nagich gałęzi drzew, skłania nas wszystkich do refleksji i zadumy. Spacerując po cmentarzu, zatapiając stopy w tumanach liści, patrząc na migocące, nikłe światełka świec, zastanawiamy się nad kruchością i przemijalności ludzkiego życia. Wspominamy tych, którzy dopełniwszy swych dni na ziemi i odeszli do wieczności. Myślimy o tym, jak im „tam” jest, jacy byli, jak dobrze było ich znać i mieć obok siebie… Jako żywo brzmią w naszych uszach słowa ks. poety: „Można odejść na zawsze, by stale być blisko”. Można bowiem odejść z tego świata, ale gdy trwa pamięć o zmarłym, gdy pielęgnowane są wspomnienia, gdy myślą wracać się do tej osoby, do jej słów, różnych czynów, to Ona jest zawsze blisko, zdawać by się mogło niemal na wyciągnięcie ręki, tuż, tuż...

Wspomnijmy zatem Tych, których nie ma z nami, ale na zawsze są pośród nas, w naszej pamięci i modlitwie: Podopieczni Sylwia, Jan, Mieczysław, Elżbieta, Józef, Henryk, Monika, Dawid, p. Stanisława Jastrząb – v-ce prezes Stowarzyszenia Pomocna Dłoń oraz zmarłych rodziców, naszych bliskich i przyjaciół. Pomocą w przywracaniu pięknych chwil spędzonych z tymi, którzy odeszli, niech będzie poniższa prezentacja:

https://www.youtube.com/watch?v=m9D-2efviv0