^Powrót na górę
foto1

Czekoladowych inspiracji ciąg dalszy

Przez cały tydzień zajęcia w naszej Placówce poświęcone są "czekoladzie". Ciekawym pomysłem na niecodzienną słodycz było picie gorącej aromatycznej czekolady, z piankami marshmallow i kardamonem, co miało miejsce dzisiejszego dnia. Jak zwykle było pysznie i czekoladowo.

Czytaj więcej...

Najsłodszy Dzień Roku! 12 kwietnia – Dzień Czekolady

Mleczna, deserowa, gorzka, z nadzieniem, biała, z dodatkami lub bez – taka jest czekolada. 

12 kwietnia przypada jedno z najsłodszych świąt w roku - Światowy Dzień Czekolady. W naszej placówce będziemy celebrować to słodkie święto, bowiem w tym dniu można grzeszyć bez wyrzutów sumienia i czasem też połasuchować. Podopieczni w ramach zajęć terapeutycznych mieli okazję zobaczyć, powąchać, dotknąć, a przede wszystkim spróbować czekolady, zapoznali się z przebiegiem wytwarzania czekolady, oglądając film edukacyjny pt. „Jak wytwarza się czekoladę”. Komponowali własne tabliczki czekolady, robili kanapki z nutellą, ciasteczka z posypką. Topiono tabliczki czekolady, po czym degustowano, aby odgadnąć rodzaj czekolady, a także tworzono na folii bąbelkowej własne wzory dekoracyjne z czekolady. Ciekawym pomysłem na niecodzienną słodycz było picie gorącej aromatycznej czekolady, z piankami marshmallow i kardamonem. Podopieczni przebywający w domu otrzymali natomiast czekoladowe pakiety terapeutyczne. 

Może nie każdy z nas wie, że czekolada ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie, jest ona źródłem endorfin, poprawia nastrój, koi nerwy i jest uwielbiana za walory smakowe. Ma również właściwości relaksujące, uspakajające, jest również doskonałym źródłem energii. Zawiera witaminy: A, B1, B2, B3, E i PP oraz substancje działające stymulująco takie jak teobromina, czy kofeina. Ta druga oczyszcza skórę z toksyn, działa wyszczuplająco i antycellulitowo, a także przyspiesza zmniejszanie obrzęków. Wystarczy zjedzenie kilku kostek ciemnej czekolady dziennie, by choć w pewnym stopniu ochronić skórę przed promieniami ultrafioletowymi zawartymi w świetle słonecznym. Czekolada wzmacnia nasze serce i układ krwionośny, działa przeciwzakrzepowo, zmniejsza ryzyko zawału serca, chorób nowotworowych oraz pobudza pracę nerek.

Główną obowiązującą przez cały tydzień zasadą w naszym Domu był dobry humor i twórcze szaleństwo Podopiecznych. Było pysznie i czekoladowo. 

Czytaj więcej...

Podziękowania za życzenia wielkanocne

W imieniu całej Społeczności Naszego Domu pragniemy złożyć serdeczne podziękowania za przekazane życzenia wielkanocne. Jesteśmy wdzięczni za każde dobre słowo oraz okazywane gesty pełne życzliwości i sympatii.

Czytaj więcej...

2 kwietnia - 16 lat temu "Odszedł do Boga Św. Jan Paweł II"

Jesteśmy dumni, że Ciebie mieliśmy,
że tak jak Ty jesteśmy Polakami.
Ty słowem Bożym przemieniałeś świat
i dla każdego dobrą radę miałeś.
Słuchali Cię wszyscy, duzi i mali,
Twój uśmiech radosny dodawał nam wiary”
                    Grzegorz Cichoszewski