^Powrót na górę
foto1

„Oto dziś narodziła się miłość...”

 

Kolejny raz razem z Maryją, Józefem, Aniołami i Pasterzami pochylamy się nad żłobkiem Bożej Dzieciny. Jezusek Narodzony przychodzi do nas tak bardzo cicho, w prostocie, w mrokach nocy, daleko od zgiełku świata. Ubogi…

Tak trudno zrozumieć dlaczego nie narodził się w pałacu, w przepychu, w bogactwie, a przyszedł na świat w lichej, ubogiej stajence. I przyszedł do wszystkich ludzi… biednych i bogatych, złych i dobrych, odrzuconych i potrzebujących. Każdego wybrał, każdego powołał. I również Ciebie i nie zapomniał też o mnie!

Czytaj więcej...

Kartki świąteczne od Uczniów dla Podopiecznych Naszego Domu

Kochani Podopieczni.

Wczoraj w pakietach terapeutycznych przekazaliśmy Wam kartki świąteczne, własnoręcznie wykonane przez Przyjaciół - Uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Łęgu Tarnowskim oraz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II z Woli Mędrzechowskiej. Bardzo serdecznie dziękujemy Gronu Pedagogicznemu, Rodzicom a przede wszystkim Uczniom za przekazanie życzeń skierowanych do Podopiecznych Naszego Domu. My również z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku 2021 przesyłamy najserdeczniejsze z serca płynące życzenia. Pozdrawiamy serdecznie.

Czytaj więcej...

Aktywni w Święta? - To nie żart...

Drodzy Podopieczni z Rodzinami!

Święta nieodmiennie kojarzą się nam wszystkim z przyjemnymi, ciepłymi chwilami, spędzonymi w gronie najbliższych i przyjaciół, z pasterką, z kolędami, z biesiadowaniem przy suto zastawionym stole. I to jest nasza piękna tradycja, którą co roku kultywujemy. Ten rok wniósł wiele zmian do naszego życia i święta też są trochę inne, co nie znaczy że nie będziemy je obchodzić uroczyście. Ale dobrze byłoby gdyby te święta spędzić też w miarę możliwości aktywnie!

A gdyby zamiast kolejnego kawałka makowca, i co tu kryć oglądania telewizji, wybrać się na rodzinny spacer? To wspaniały sposób, aby się dotlenić, naładować akumulatory i na pewno zacieśnić relacje rodzinne. Naprawdę warto choć trochę poruszać się w te święta, bez względu na to jaka będzie aura. Ale jak ruszyć się od stołu, który ugina się od tylu pysznych smakołyków i aż wszystko prosi się o skosztowanie? Pozwólmy sobie na trochę łasuchowania, ale znajdźmy też chwilę na aktywność fizyczną i wspólne ćwiczenia w naszych domach!

Czytaj więcej...

Bożenarodzeniowe pakiety terapeutyczne dla Naszych Podopiecznych

Kochani Podopieczni!

Dzisiaj przekazujemy Wam pakiet terapeutyczny, który w całości poświęcony jest tradycjom i zwyczajom bożonarodzeniowym. W pakiecie znajdziecie również materiały dotyczące nadchodzącego  Nowego Roku 2021.

Dzisiaj również przekazujemy Wam paczki świąteczne, które na pewno sprawią wszystkim wiele radości. Ściskamy Was mocno i serdecznie.

Do zobaczenia i usłyszenia.

Czytaj więcej...