^Powrót na górę
foto1

Ozdoby ze szkła – butelkowe cuda

Zdobienie szklanych butelek stało się w ostatnim czasie bardzo modne i popularne, a szczególnie, że w drugim życiu mogą one służyć jako ozdoba mieszkania, biura lub jako flakon na kwiaty. W ręcznie ozdobionych butelkach możesz przechowywać przetwory, suszone owoce, makarony a następnie można podarować je bliskim. Taki prezent z pewnością ucieszy każdego.
Dlatego też Podopieczni podczas zajęć plastycznych, pod czujnym okiem Terapeuty wykonali "cuda butelkowe", puszczając wodze fantazji, talentu i umiejętności. Zresztą oceńcie sami.....

Czytaj więcej...

„Stymulacja polisensoryczna - Dotyku”

Stymulacja polisensoryczna to celowe kształtowanie bodźców w celu wywołania zaplanowanych wrażeń i uczuć. Rolą tej metody zajęć jest usprawnianie wszystkich zmysłów : czucia proprioceptywnego, dotyku, węchu, smaku, wzroku, słuchu- czyli tworzenie globalnego wielozmysłowego obrazu danego pojęcia.

Nasi Podopieczni w tym tygodniu mieli okazję uczestniczyć w zajęciach, które skupiały się głównie na stymulacji dotyku. Przy wykorzystaniu miękkiej kolorowej masy, foremek mogli tworzyć różne wzory oraz figury. Zajęcia te pomogły im w odbiorze wrażeń zmysłowych z otaczającego ich świata z ich umysłu i ciała.

 

Czytaj więcej...

Rodzina + Zawsze + Razem

„Mieć miejsce, do którego się wraca, to mieć dom.
Mieć osobę, którą się kocha, to mieć rodzinę.
Mieć obie te rzeczy, to prawdziwe błogosławieństwo.”
Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy z wielką przyjemnością i radością co roku celebrował ten szczególny dzień – 23 czerwca zapisał się w kalendarzu Naszego Domu jako Dzień Rodziny. Dzisiejsze trudne okoliczności nie pozwalają świętować tego dnia tak, jak byśmy sobie tego życzyli, ale mimo tego cieszmy się wspólnie obchodami tego święta, pamiętając o tym, że „Rodzina to całość, która stanowi coś więcej, niż tylko sumę uczestników”

https://www.youtube.com/watch?v=oES8fy932UU

Czytaj więcej...