^Powrót na górę
foto1

Wyjazd do kina

Dnia 6 lipca Podopieczni Naszego Domu udali się do Olesna, gdzie w "Kinie za rogiem" oglądnęli wzruszający, tętniący przygodą i przepięknie nakręcony w samym sercu dzikiej Afryki, opowieść o wielkiej przyjaźni dziewczynki i niezwykłego białego lwa pt."Mia i biały lew".
Akcja filmu rozgrywa się w  RPA gdzie dziewczynka zaprzyjaźnia się z białym lwiątkiem, lecz gdy okazuje się, że jej nowemu przyjacielowi grozi niebezpieczeństwo, oboje uciekają w poszukiwaniu wolności. Zachęcamy do oglądnięcia tego filmu.

Czytaj więcej...

Udział w akcji "Jesteśmy z Wami, niebieskimi motylami"

„Niebieskie Motyle” to hasło akcji zorganizowanej przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu, która wpisuje się w obchody „Światowego Dnia Świadomości Autyzmu”, ustanowionego 2 kwietnia podczas Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych.
Akcja Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami ma na celu poszerzenie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. Naszą Placówkę do akcji nominowała Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Łęgu Tarnowskim, a my z pełnym przekonaniem akcję kontynuujemy. Podjęliśmy to wyzwanie, ponieważ jest to szlachetna i bardzo potrzebna inicjatywa.

Do dalszego wykonania zadania nominujemy: Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej, Ośrodek Rewalidacyjno – Wychowawczy w Sutkowie oraz Dzienny Dom "Senior +" w Dąbrowie Tarnowskiej.

Czytaj więcej...