^Powrót na górę
foto1

Malowanie na firanie? Dlaczego nie!

To kolejna niezwykła aktywność i technika plastyczna, którą z wielkim zaangażowaniem podjęli Nasi Podopieczni. I to jeszcze jeden dowód na to, że na prawdę niewiele potrzebna do eksperymentowania i kreatywnej zabawy. Wystarczą farby, kawałek obrusu lub firany, a będzie wesoło i kolorowo. Praca została wyeksponowana na gazetce tematycznej, a podczas spotkań okolicznościowych w Naszym Domu będzie ozdobą stołu.

Czytaj więcej...

Jesienna aktywność na świeżym powietrzu

Jesienna aktywność fizyczna to doskonała okazja, by cieszyć się ostatnimi ciepłymi promykami słońca i podmuchami wiatru. Nasi Podopieczni korzystają ze sprzyjającej, słonecznej pogody i zażywają ruchu na świeżym powietrzu, wzmacniając tym samym swoje ciało i umysł. Gimnastyka ruchowa na łonie natury to jedna z najprzyjemniejszych form aktywności fizycznej. Wystarczyło kilka wspólnych ćwiczeń wśród pięknej leśnej scenerii i wszyscy poczuliśmy się na prawdę świetnie, a spacer z kijkami czy trening na siłowni plenerowej wpłyną bez wątpienia pozytywnie na naszą kondycję, dodadzą sił witalnych oraz wzmocnią tak potrzebną odporność organizmu. Polecamy każdemu tak wykorzystywać słoneczną jesienną aurę!

Czytaj więcej...

Udział Podopiecznych Naszego Domu w koncercie w Dąbrowskim Domu Kultury

W piątkowe przedpołudnie Podopieczni Naszego Domu wraz z P. Dyrektor i Terapeutami, korzystając z zaproszenia Pani Dyrektor WTZ w Dąbrowie Tarnowskiej Anny Woźniczka, udali się do Dąbrowskiego Domu Kultury na piękny koncert w wykonaniu Pani Kseni Śliwy. Artystka wykonała utwory w języku francuskim z repertuaru Edith Piaf, czeskim, angielskim oraz polskim. Jest  Absolwentką Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Katowickiego, Laureatką wielu Międzynarodowych konkursów. Gratulujemy talentu i czekamy na więcej koncertów.
Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor za zaproszenie.

Czytaj więcej...

Dzień papieski

14 października br. w Naszym Domu obchodziliśmy XXI Dzień Papieski pod hasłem: "Nie lękajcie się". Idea tak zwanego "Dnia Papieskiego" narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski w 1999 r. Jego obchody na stałe związały się z niedzielą poprzedzającą 16 października, a więc dzień wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Podczas Dnia Papieskiego pochylamy się co roku nad jednym z aspektów nauczania Jana Pawła II zgłębiając to, co mówił do nas nasz Wielki Rodak, przypominamy sobie Jego niezwykłe życie i dziękujemy Bogu za Jego osobę. Chcąc uczcić ten dzień, Nasi Podopieczni uczestniczyli w pogadance o Ojcu Świętym, oglądali albumy oraz słuchali i śpiewali piosenki bliskie Papieżowi. Zwieńczeniem tego Dnia był konkurs wiedzy o życiu Karola Wojtyły, który poprowadził nasz zaprzyjaźniony Ksiądz Piotr. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku w postaci papieskich kremówek.

Czytaj więcej...