^Powrót na górę
foto1

Sznurkomanii ciąg dalszy...

Sznurkomania czyli nadawanie dekoracyjnej funkcji niepotrzebnym przedmiotom (puszkom, słoikom, butelkom itp.) poprzez ozdabianie ich sznurkiem jutowym. Nasi Podopieczni poprzez ten rodzaj wykonywania prac, rozwijają swoje umiejętności manualne.

Czytaj więcej...

Ozdoby z drewna

Ponieważ ozdoby z drewna są teraz na topie i drewno nie tylko pięknie się prezentuje, ale również ociepla wnętrze, tworząc miłą, klimatyczną i przytulną przestrzeń, Podopieczni Naszego Domu w pracowni rękodzieła i plastyki, pod czujnym okiem Terapeuty, wykonali zmysłowe i piękne ozdoby. Mówi się, że ozdoby z drewna pomagają stworzyć prawdziwie stylową przestrzeń – pełną pozytywnej energii i ciepłej, rodzinnej atmosfery, dlatego też ozdabiają naszą placówkę. Zresztą oceńcie sami.

Czytaj więcej...

Praca konkursowa

W pracowni rękodzieła i plastyki pod okiem Terapeuty, Podopieczny wykonał przepiękną pracę plastyczną pt. "Tajemnica mojej wyobraźni", która weźmie udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pn. "Sztuka Osób Niepełnosprawnych", organizowanym przez Odział Małopolskim PFRON.

Dekoracje ze sznurka

Sznurek jest to bardzo tani i powszechnie dostępny materiał gospodarczy, który można wykorzystać do utworzenia pięknej dekoracji. Istnieje wiele możliwości wykonania dekoracji ze sznurka. Mogą to być dekoracje okolicznościowe jak również dekoracje, którymi na co dzień można przystroić swoje wnętrze. Tak też Podopieczni Naszej Placówki, w pracowni rękodzieła i plastyki, pod okiem Terapeuty oddali się twórczej i zmysłowej pracy. Prace stworzone ze sznurka są bardzo ładne i ozdabiają naszą Placówkę. Zresztą zobaczcie i oceńcie sami.

Czytaj więcej...