^Powrót na górę
foto1

Warsztaty plastyczne

„Ziemia śmieje się kwiatami” Ralph Waldo Emerson

Z tą myślą rozpoczęliśmy warsztaty plastyczne, w czasie których Podopieczni rozwijali swoją twórczą kreatywność, zdolności plastyczne, a także, przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej, odzyskiwali wewnętrzny spokój, wentylując negatywne emocje.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Zdrowia

 

W dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Każdego roku motyw przewodni Światowego Dnia Zdrowia poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów w obrębie zdrowia publicznego na świecie. W tym roku Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest pod hasłem  „Moje zdrowie, moje prawo”.
Z tej okazji w Naszej Placówce gościliśmy Panią inż. Ewę Ujek Starszego Asystenta Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Dąbrowie Tarnowskiej, która podkreślała, że dbanie o nasze zdrowie jest niezwykle ważne, ponieważ wpływa na jakość życia i długość jego trwania. Istnieje wiele sposobów, aby zadbać o swoje zdrowie – od regularnej aktywności fizycznej po zbilansowaną dietę i odpowiedni sen. Przestrzeganie podstawowych zasad żywieniowych pomoże utrzymać dobre samopoczucie oraz uniknąć chorób i problemów ze zdrowiem w przyszłości.
Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Ewie za udzielenie cennych wskazówek.

Czytaj więcej...

Ruch to zdrowie!

6 kwietnia obchodzony był jako Światowy Dzień Sportu, czyli Dzień Osób, które preferują aktywny styl życia. Sport nie tylko wpływa pozytywnie na kondycję fizyczną, ale stanowi doskonałą formę codziennej aktywności, zapewniając odpowiedni rozwój psychofizyczny osób w każdym wieku i o każdej sprawności fizycznej oraz psychicznej. Nasi Podopieczni rozpoczęli dziś wiosenne treningi nordic walking aby pokazać, że ruch na świeżym powietrzu to niesamowita dawka zdrowia i dobrego samopoczucia, a ta forma sportu to zbawienna dla wszystkich aktywność ruchowa.

Czytaj więcej...