^Powrót na górę
foto1

Pani Anna Dymna Świątecznie na żywo

Kochani Nasi Podopieczni!

Mamy dla Was ogromną niespodziankę. Dzisiaj o godz. 17.00 na profilu facebook Fundacji "Mimo wszystko" Pani Anny Dymnej usłyszycie przesłanie oraz pozdrowienia skierowane właśnie do Was. Nie zapomnijcie !!! Dzisiaj Godzina 17.00!!! Łączymy się z FB, podajemy link przez, który należy się łączyć. Pozdrawiamy serdecznie.

https://www.facebook.com/mimowszystko/ 

 

Kartka z kalendarza 19 grudnia....

Kochani Podopieczni jutro obchodzimy wyjątkowy dzień - Dzień Roślin Wiecznie Zielonych, 
a wśród nich choinka i jemioła, które za kilka dni będą grały pierwsze skrzypce.

Czy wiecie, że roślina zimozielona nigdy nie traci jednocześnie wszystkich liści i przez cały rok przyrastają jej liście nowe? Roślina ta jest więc zawsze zielona. Prawdziwi miłośnicy ogrodów nie mogą żyć bez otoczenia zieleni. A kiedy jesienne szarugi strącą ostatni pożółkły liść, widać wyraźnie, jak dobrze jest mieć w ogrodzie przynajmniej kilka zimozielonych drzew albo krzewów.

A Wy jakie znacie rośliny wiecznie zielone?

Na pewno są nimi wszystkie rośliny iglaste (oprócz modrzewia). Często nasze ogrody zdobią inni przedstawiciele tej grupy: ostrokrzewy, bluszcz pospolity, azalie, berberysy, barwinki, bukszpany, irgi, ogniki, trzmieliny i różaneczniki. W lesie znajdziemy również borówkę brusznicę, a przy drogach wysoko na gałęziach drzew wspomnianą wcześniej – jemiołę.

Czytaj więcej...