^Powrót na górę
foto1

Dzień Muzeów - wizyta w Ośrodku Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej

Dzień Muzeów, który przypada na 18 maja był świetną okazją by odwiedzić nasze najbliższe, piękne muzeum, czyli zabytkową Synagogę w Dąbrowie Tarnowskiej - Ośrodek Spotkania Kultur. To właśnie dzięki uprzejmości i bogatej wiedzy Pana Dyrektora Pawła Chojnowskiego mieliśmy możliwość podziwiać niezwykłe płaskorzeźby żydowskich znaków zodiaku, liczne freski, eksponaty, Świętą Księgę Żydów - Torę i prześledzić historię samej Synagogi oraz Żydów zamieszkujących Dąbrowę Tarnowską. Bardzo serdecznie dziękujemy za piękną lekcje historii.

Czytaj więcej...

W naszym ogródeczku

Za oknami słoneczna pogoda zachęciła naszych Podopiecznych do wykonywania prac w  naszym ogrodzie. Był to wspaniały trening praktyczny, dzięki któremu nasz ogród stał się piękny, kolorowy a przyczyniły  się do tego posadzone w donicach kwiaty i niezbędne wiosenne prace porządkowe. Na pewno miło i przyjemnie będziemy spędzać czas  w naszym ogrodzie. 

Czytaj więcej...

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

"Biblioteka jest miejscem, do którego chętnie zaglądamy...,
jest jak przyjaciel, z którym dobrze spędza się czas.
Jest otwarta na wszystkich..."

Z tej okazji zajęcia terapeutyczne w naszym Domu poświęcone były Jubileuszowej XX edycji Ogólnopolskiego Programu SBP - Tydzień Bibliotek, który w tym roku przebiega pod hasłem: "Moja, Twoja, Nasza - Biblioteka". Podopieczni aktywnie uczestniczyli w pogadance dotyczącej pracy bibliotekarza oraz celów i zadań biblioteki.

Czytaj więcej...