^Powrót na górę
foto1

Gimnastyka poranna na dzień dobry

 

Drodzy Podopieczni!

Chyba zgadzacie się, że nasze poranki w ostatnim czasie pewno u niejednego z Nas wyglądają tak samo. Długie wylegiwanie się w ciepłym, wygodnym łóżku, dźwięk budzika, który jest niezbyt przyjemną muzyką dla naszych uszu, a gdy do tego dojdzie przypomnienie domowników, że najwyższa pora wstawać - to już dla nas za wiele.

Dziś mamy propozycję dla wszystkich, aby zacząć kolejny dzień aktywnie i z uśmiechem. Wystarczy zaledwie kilka minut porannej gimnastyki, aby w prosty sposób zaktywizować cały nasz organizm. Zapewniamy, że odpowiednio wykonane ćwiczenia ruchowe zaraz po przebudzeniu naładują Was pozytywną energią i postawią na nogi lepiej niż poranna kawa!

Czytaj więcej...

Noworoczne zwyczaje domowe

Kochani Podopieczni w dzisiejszym artykule chcielibyśmy przedstawić Wam

Noworoczne zwyczaje domowe

Na dawnej wsi zgodnie z obyczajem Nowy Rok witało się bochnem chleba na stole, by przez cały rok go nie zabrakło. Chleb ten wraz z solą przysłonięty bielonym ręcznikiem, służyć miał na powitanie i posiłek dla gościa ubogiego.

Pilnowano, by w domach w ten dzień panowała zgoda i radość, nie mogło też zabraknąć niczego w kuchni, wierzono bowiem, że zgodnie z przysłowiem „ jaki nowy rok, taki cały rok”. Aby w nadchodzącym roku nie popaść w lenistwo, należało wstać wcześnie rano i umyć się w zimnej wodzie, co z kolei miało zapewnić urodę i zdrowie. Styczniowym zwyczajem było, aby każdy gość przychodzący do domu z życzeniami musiał przynieść ze sobą odrobinę owsa i nasypać szczyptę w każdym roku „ aby wszystkie rogi założone były chlebem”

Czytaj więcej...