^Powrót na górę
foto1

Służyć, to rozdzielać siebie po kawałku innym.

4 maja wraz z wszystkimi strażakami przeżywaliśmy ich święto, wspominając św. Floriana – patrona wszystkich strażaków,  a 12 maja chcemy być ze wszystkimi pielęgniarkami, przeżywając Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki. Zarówno strażakom, jak i pielęgniarkom tak wiele zawdzięczamy. To oni każdego dnia stają na straży naszego bezpieczeństwa, poświęcając swoje życie służbie potrzebującym i chorym. Pamiętajmy o wdzięczności wobec nich, uśmiechu, dobrym słowie i podziękowaniu.

Jak wygląda ich codzienna praca, przeczytajcie poniżej. Oglądnijcie też kilka filmów ukazujących ich służbę na rzecz innych

Służba strażaka wiąże się z ogromną odpowiedzialnością i ryzykiem, jakie strażak ponosi każdego dnia. Każdego dnia strażacy narażeni są na utratę zdrowia lub życia. W zależności od jednostki i stopnia rodzaje wykonywanej pracy różnią się pomiędzy sobą – od pracy biurowej, poprzez kierowcę wozu strażackiego, specjalistów, do komendantów. Pewnie wiele osób jest ciekawych jak wygląda typowy dzień strażaka. Na wstępie można powiedzieć, że w tej pracy nie ma czegoś takiego jak typowy dzień. Nigdy nie wiadomo co czeka go kolejnego dnia. Choć jest pewien określony schemat. Strażacy pracują w systemie 24 na 48. Oznacza to, że jedna zmiana trwa 24 godziny, a po niej przypadają dwie doby wolnego. Jedna zmiana liczy 15 strażaków, chociaż służbę pełni 9. Dzięki temu pozostali mogą odbierać nadgodziny, brać urlopy czy chorobowe. Codzienne ćwiczenia i gotowość do wyjazdu na akcję to normalność w każdej jednostce.

Czytaj więcej...

Komunikat Dyrektora Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy

Działalność Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy zgodnie z Decyzją Nr 2/2020 (POLECENIE NR 52/2020) Wojewody Małopolskiego ZOSTAŁA CZASOWO ZAWIESZONA w terminie od dnia 11 maja do dnia 24 maja 2020 r. celem ochrony życia i zdrowia, w uwzględnieniu stanu epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.

Czytaj więcej...