^Powrót na górę
foto1

"Rodzina nie jest tylko czymś ważnym, ona jest wszystkim."

Ktoś bardzo trafnie powiedział:
"Mieć miejsce, do którego się wraca to mieć dom.
Mieć Osobę, którą się kocha to mieć rodzinę.
Mieć obie te rzeczy to prawdziwie błogosławieństwo."

ŚDS w Oleśnicy jak co roku świętuje Dzień Rodziny, który przypada 15 maja. Trudne okoliczności pandemiczne nie pozwalają w pełni obchodzić tego święta, ale mimo to z wielką radością, uśmiechem i pozytywnymi emocjami cały tydzień poświęciliśmy największej wartości, jaką jest Rodzina.

Pragniemy złożyć bukiet najpiękniejszych życzeń wszystkim Rodzinom, a przede wszystkim Rodzinom naszych Podopiecznych:

Życzymy wszystkim, aby się kochali wzajemnie, bo Rodzina to miłość, szacunek, zrozumienie,m wsparcie, a dom, w którym ktoś na nas czeka to największa radość.

Uwieńczeniem całotygodniowych obchodów Dnia Rodziny w Naszym Domu było przygotowanie przez naszych Podopiecznych pięknych kolorowych flowerbox-ów dla swoich najbliższych, które są wyrazem miłości i wdzięczności dla Nich.

Czytaj więcej...

Raźnym krokiem!

Choć pogoda w tym roku nas nie rozpieszcza, to wszystko wskazuje na to, że w końcu wiosna zadomowiła się u nas na dobre. A nic tak dobrze nie wpływa na zdrowie oraz samopoczucie jak aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Bardzo pożyteczną dla naszego organizmu formą ruchu jest niewątpliwie nordic walking.
Na spacer z kijkami może pójść każdy, w zasadzie też w każdym miejscu - spacerować można brzegiem morza, w malowniczej górskiej okolicy, ale też na łące i leśnej dróżce. Wykorzystując piękną pogodę nasi Podopieczni wraz z Fizjoterapeutą podjęli tą formę aktywności ruchowej, która na pewno uprawiania regularnie przyniesie korzyści zdrowotne, poprawi kondycję fizyczną oraz samopoczucie, a także będzie znakomitą frajdą dla naszych Uczestników. Przygodę "z kijkami" rozpoczęliśmy się od rozgrzewki, a następnie uczyliśmy tej jakże prostej, naturalnej techniki maszerowania, aby w pełni korzystać z jej dobrodziejstw, a tym samym cieszyć się lepszym zdrowiem.

Czytaj więcej...

Maj z Maryją

Majowe, modlitewne spotkania przy kapliczkach i figurach przydrożnych potocznie zwane "majówkami" to piękna polska tradycja, której podtrzymywanie podjęliśmy również w Naszym Domu, chwaląc Matkę Bożą Litanią Loretańską oraz pieśniami ku Jej czci. Wspólna modlitwa oraz śpiew jest wyrazem naszej wiary i ufności w Jej Matczyną pomoc.

Czytaj więcej...