^Powrót na górę
foto1

Niepełnosprawni - Ludzie tacy jak my...

„Osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec,
zbliżyć się do Niej i wtedy dopiero można zobaczyć w Niej zwyczajnego człowieka,
który tak samo, jak my, ma uczucia, talenty, ambicje, różne potrzeby
i bardzo chce, żeby Go traktować normalnie”
Anna Dymna

Tym wymownym przesłaniem pragniemy dziś w Międzynarodowym Dniu Osób Niepełnosprawnych powitać wszystkie Osoby Niepełnosprawne w naszym kraju i na świecie, a przede wszystkim Was nasi Kochani Podopieczni, którzy dla nas jesteście najważniejsi. I chcemy Wam dziś powiedzieć, że dostrzegamy w Was prawdziwe, czyste piękno, wrażliwość, spontaniczność, wielką autentyczność. To Wy stawiacie nas do pionu, dajecie siłę, energię, pomagacie zastanowić się nad sobą, to Wy uczycie nas cieszyć się z małych rzeczy, a także myśleć sercem. Kontakt z Wami uczy radości i pokazuje, co naprawdę potrzebne jest człowiekowi. Uświadamia, że jesteśmy sobie nawzajem potrzebni i że mamy wspólnie dużo rzeczy do zrobienia.

Dziękujemy Wam za to, że jesteście!

Czytaj więcej...

Odetchnij z ulgą – czyli sprawny układ oddechowy

Drodzy Podopieczni!

Nikomu z nas nie trzeba przypominać jaką rolę w naszym organizmie pełni układ oddechowy. Wszyscy jednogłośnie powiemy, że oddech to życie!

Bez pożywienia można przetrwać nawet miesiąc, bez wody kilka dni, bez powietrza natomiast kilka minut. Człowiek oddycha przez całe swoje życie podczas wykonywania każdej, nawet najprostszej czynności, a także snu. Prawidłowa praca układu oddechowego jest naprawdę bezcenna, szczególnie teraz kiedy atakuje nas niebezpieczny wirus Sars-Cov-2, osłabiając nasze płuca i wywołując ostrą niewydolność oddechową. Specjaliści twierdzą, że im lepiej funkcjonują płuca, tym większa szansa na łagodny przebieg choroby. Przypominając słowa z poprzedniego apelu, najważniejsza jest zatem profilaktyka!

Czytaj więcej...