^Powrót na górę
foto1

Udział Naszego Domu w Festynie Charytatywnym Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ,,Pomocna Dłoń” w Dąbrowie Tarnowskiej

W niedzielę 3 października 2021 roku na terenie dąbrowskiego kompleksu sportowo-rekreacyjnego odbył się Festyn Charytatywny zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ,,Pomocna Dłoń” w Dąbrowie Tarnowskiej.
Na gości festynu czekało wiele atrakcji i niespodzianek, m.in.: występ DJ 4 YOU Dawid Pikul, występ zespołu WTZ ,,Golden Boys”, malowanie twarzy, zaplatanie kolorowych warkoczyków oraz zabawy i konkursy. Dzieci, które przybyły na festyn mogły przejechać się bryczką, zabytkowym autobusem ,,ogórek” Pana Jacka Pelca, pozjeżdżać na dmuchańcach. Miłym akcentem festynu był przyjazd harleyowców.  
Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska Naszego Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy gdzie na smakoszy czekał wiejski chleb, smalec, kiszone ogórki, "placki z blachy" z masełkiem czosnkowym i ziołowym, kawy, herbaty, napoje a także stoisko Warsztatów Terapii Zajęciowej z przepysznymi smakołykami. Woń pachnącej kiełbasy z grilla, udek, szaszłyków, ziemniaczków przyciągała chętnych na stoisko Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego z Sutkowa. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z ciastem domowym pieczonym przez Rodziców dzieci niepełnosprawnych oraz rodziców/opiekunów placówek podległych stowarzyszeniu.
Uczestnicy festynu mieli również okazję wziąć udział w loterii fantowej.
Dziękujemy wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do uświetnienia festynu.

Czytaj więcej...

Dzień Chłopaka w Naszym Domu

„Chłopak to stworzenie takie, co to bywa różnorakie!
Są weseli i szaleni, nie brakuje wśród nich leni.
Czasem bardzo są poważni, często silni i odważni.
Wciąż nastroje swe zmieniają, plany różne obmyślają.
Ale mimo wszystkich wad, nudny bez nich byłby świat.
Więc dnia tego dziękujemy, że wśród stworzeń tych żyjemy!”

30 września obchodzimy ważne święto - Dzień Chłopaka. Jest to odpowiednik Dnia Kobiet, przypadającego 8 marca, a chłopcy są w tym dniu zwykle obdarowywani drobnymi upominkami. Tak też i było w Naszym Domu. Wszystkie "dziewczyny" pamiętały o naszych "chłopcach", wręczając Im laurkowe życzenia oraz drobne upominki, by ten dzień był naprawdę niezapomniany. Wszystkiego najlepszego!!!

Czytaj więcej...

Muffinkowe fantazje

Dzisiaj w Pracowni Kulinarnej i Gospodarstwa Domowego nasi Podopieczni uczyli się piec pyszne muffinki. Na początku zajęć rozpoznawali i nazywali przygotowane produkty, omawiali przybory wykorzystywane w przygotowaniu ciast, aż w końcu zabawili się w wykonanie muffinek. Mieszali składniki, nakładali je do foremek, a po upieczeniu barwnie dekorowali. Zapach piekących się muffinek wypełnił całą Placówkę. Wszyscy świetnie się bawili i z przyjemnością próbowali swoich wypieków. Było smacznie i bardzo kolorowo.

Czytaj więcej...