^Powrót na górę
foto1

Święto Matki Boskiej Gromnicznej

Drodzy Podopieczni !!!
Dziś obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, znane jako Matki Boskiej Gromnicznej.
Pragniemy przypomnieć Wam, że jest to jedno z najdawniejszych świąt chrześcijańskich, które przypada 2 lutego. Święto Ofiarowania Pańskiego, powszechnie jednak znane jest  pod ludową nazwą święta Matki Boskiej Gromnicznej. Ma ono rangę święta liturgicznego.  

Czytaj więcej...

Pakiety terapeutyczne "Zimo ruszaj się z nami"

Drodzy Podopieczni!

Jesteśmy w pełni zimy, a krajobraz wokół zachęca do spacerów oraz fizycznego wysiłku na świeżym powietrzu. Zanim jednak zdecydujemy się na wymienione czynności, powinniśmy zapoznać się z zasadami bezpiecznego uprawiania sportów zimowych. Przygotowaliśmy dla Was tematyczny pakiet terapeutyczny pn. "Zimo ruszaj się z nami". Ponadto 2 lutego obchodzimy Święto MB Gromnicznej (Objawienia Pańskiego). Zachęcamy Was z tej okazji do wykonania techniką witrażu świec gromnic przy użyciu otrzymanych materiałów. Do dzieła!

Czytaj więcej...

Każdy ma coś, co może dać innym czyli siła Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Drodzy Podopieczni!

31 stycznia br. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów rozbrzmi w Polsce i na całym świecie. Tegoroczny 29 Finał WOŚP z powodu pandemii będzie nieco inny od poprzednich, ale tak samo wielki, z niesamowitą energią i szczerą empatią. Będzie to też wyzwanie oraz szansa na solidarność w tych trudnych czasach kryzysu i izolacji.

Przez ostatnie lata jak pamiętacie również nasza Społeczność ŚDS w Oleśnicy włączyła się w tą jakże szczytną akcję. W pracowni rękodzieła i plastyki z wielką radością wykonywaliśmy serduszka, którymi udekorowany był Urząd Miasta w Dąbrowie Tarnowskiej podczas 28 Finału WOŚP. Każdy z nas przekazał też datek do puszki na ten szlachetny cel.

Czytaj więcej...