^Powrót na górę
foto1

Wyjazd do kina

Dnia 13 października br. Podopieczni naszego Domu wraz z Terapeutami udali się do kina "Sokół" w Dąbrowie Tarnowskiej na film pt.: „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”.

Film opowiada o kilku miesiącach z życia ks. porucznika Stefana Wyszyńskiego, późniejszego kardynała - prymasa Polski, w czasie powstania warszawskiego w 1944 roku. Jest to bardzo wartościowy film, ciekawy i godny polecenia.

Czytaj więcej...

Ciasto marchewkowe

Pracownia Kulinarna i Gospodarstwa Domowego w tym tygodniu również tętniła życiem. Pomarańczowe dary jesieni królowały na naszych talerzach. Ciasto marchewkowe wykonane przez grupę Podopiecznych pysznie smakowało do popołudniowej kawy.

Czytaj więcej...

Waflowe słodkości

W tym tygodniu w Pracowni Kulinarnej i Gospodarstwa Domowego Nasi Podopieczni szukali ciekawych i oryginalnych przepisów na ciasta bez użycia piekarnika. Samodzielnie tworzyli listę potrzebnych produktów - czego efektem był trening praktyczny, podczas którego przygotowali pyszne "Bananowe rolady" oraz tzw. "Czekoladowy Łom". Udział w zajęciach kulinarnych daje Naszym Podopiecznym dużo satysfakcji, pozwala na zdobycie nowych doświadczeń, pozytywnie wpływa na samopoczucie oraz rozwija i doskonali zmysły smaku, zapachu i dotyku. Kulinarne inspiracje pozwoliły przekonać się, że nie trzeba piec, aby wyczarować pyszne ciasta i słodkości.

Czytaj więcej...