^Powrót na górę
foto1

Aktywni w ogrodzie

Ogrodnictwo to jedna z najłatwiej dostępnych i najprzyjemniejszych aktywności fizycznych, wpływających pozytywnie na nasze zdrowie. Wystarczy nawet mały ogródek lub działka, aby podczas prac na świeżym powietrzu dotlenić organizm, wprawić w ruch nasze mięśnie i stawy. To też dodatkowa dawka witaminy D oraz obniżenie kortyzolu – hormonu stresu. W dzisiejszym koronawirusowych czasach komunikaty Ministerstwa Zdrowia, brak możliwości spotkań z bliskim, przyjaciółmi i zwyczajny strach o zdrowie powoduje często depresję, lęki czy stres.
Wobec tego maszerujmy do ogrodu!
I tak też zrobiliśmy w czerwcowy, słoneczny dzień, udając się do naszego zielonego ogrodu. Przecież nie od dziś wiemy, że zieleń uspakaja i działa pozytywnie oraz relaksująco na nasz organizm. Grzebaliśmy w grządkach, co było jednocześnie zajęciem połączonym z gimnastyką i pozwalało uwolnić umysł od negatywnych myśli. Podopieczni wraz z Terapeutami kosili trawę, plewili, sadzili rośliny ozdobne, co sprawiało Im wielką przyjemność i radość. Śpiew ptaków, brzęczenie pszczół oraz szum drzew u każdego bez wyjątku powodował błogość i zadowolenie z życia. Zrelaksowani, z uśmiechem na twarzy wróciliśmy na obiad, który w tym dniu smakował nam wyjątkowo, a to ze względu na to, że natura to najlepszy lek na wszystko.

Czytaj więcej...

„Sposób na długie życie”

Każdy człowiek dąży do tego, aby żyć w zdrowiu i pełni szczęścia. Ostatnie miesiące obfitowały w różne przemyślenia na temat jakości i sensu codziennego funkcjonowania. Zastanówmy się co możemy zrobić, aby zmienić dotychczasowy styl życia i dożyć późnych lat.   

Zdaniem badaczy, aby osiągnąć długowieczność należy zastosować pięć życiowych zasad:
1. Znajdź swój cel w życiu,
2. Unikaj pośpiechu hałasu i stresu,
3. Dbaj o swój rozwój duchowy,
4. Wzmacniaj więzi rodzinne,
5. Otaczaj się ludźmi myślącymi podobnie jak Ty!

Istotna w długowieczności staje się kwestia żywienia. Witaminy, mikroelementy czy tłuszcze są ważne, ale zdrowe życie  zawdzięczamy przede wszystkim toksynom znajdującym się w naturalnych produktach spożywczych. 

Czytaj więcej...

Hurra!!! W końcu razem...

Wiosna, radość, szczęście znów zagościły w naszym Domu i w naszych sercach, a to wszystko za sprawą naszych kochanych Podopiecznych. Po długim i trudnym dla nas wszystkich okresie mogliśmy znów przekroczyć progi naszego Domu i mimo dalszych obostrzeń poczuć, że jesteśmy wielką wspólnotą, z której czerpiemy ciepło, radość i szczęście. W Placówce znów zaczęło tętnić życie, było gwarno i wesoło, nie zabrakło ciekawych rozmów i uśmiechów. Wymienialiśmy się wrażeniami, odczuciami, związanymi z obecną codziennością. Z nową energią i pomysłami przystąpiliśmy do wspólnych działań. Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli wszyscy bez żadnych ograniczeń i obaw spotykać się w Naszym Domu i uczestniczyć w  zajęciach, realizując swoje pasje, marzenia oraz hobby.

Cieszmy się tym, co w życiu istotne, cieszmy się sobą, życiem i światem!

Czytaj więcej...

Święto Naszej Mamy...26 maja Dzień Matki

Jasny, ciepły, majowy, radosny, z najpiękniejszym uśmiechem mojej Mamy. To ona poświęca nam całe swoje życie i pokazuje wartości tak silne i piękne, że można z nich czerpać i korzystać. Uczy nas miłości do życia i do drugiego człowieka. Zawsze w nas wierzy, wspiera, rozumie. W tym dniu dziękujemy Jej za miłość, bliskość, uśmiech i troskę. Słowa wdzięczności wyraźmy wierszem „Ty najdroższa”.

Wynosiłaś pod sercem
i dałaś mi zawsze swe serce ogromne.
Dzieliłaś je jak bochen chleba
między swe pisklęta niesforne.
Pragnęłaś nieba przychylić,
wiedziałaś jak boli skaleczony palec
i każda dwója z życia.
Dziękuję Ci Mamo
za wczoraj i dziś,
za przeszłe i przyszłe dni,
za złoty uśmiech i srebrne sny.
Krzysztof Konopka – Tylko dla Mamy
https://www.youtube.com/watch?v=I46UhRBIEhg

Czytaj więcej...