^Powrót na górę
foto1

Poświęcenie busa i przekazanie kluczy


Dzięki wsparciu licznych osób jak i instytucji nasza placówka po raz drugi zakupiła nowy 18 miejscowy autobus – FORD TRANSIT, w pełni przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.
Autobus, który otrzymała placówka to koszt 168252,68 złotych. Zakup nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie ze strony Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz wkładu własnego.
Co prawda nasi Uczestnicy dowożeni są nowym busem do placówki już od października 2020 roku, jednak w związku z obostrzeniami i panującą pandemią, dopiero dzisiaj tj.18 czerwca, nastąpiło jego oficjalne poświęcenie i przekazanie. Na tak wyjątkowym spotkaniu pojawili się przedstawiciele władz powiatu oraz gminy w osobach: Starosta Powiatu Dąbrowskiego Pan Lesław Wieczorek, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Pan Krzysztof Kaczmarski, Wójt Gminy Olesno Pan Witold Morawiec, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej Pani Agnieszka Anioł-Głuszek, Pani Marzena Gubernat – koordynator projektu "Wyrównywanie Różnic Między Regionami III – obszar D" z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, Kapelan Osób Niepełnosprawnych Ksiądz Jakub Matura, Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Pomocna Dłoń" w Dąbrowie Tarnowskiej: Prezes Pani Beata Partyńska, Wiceprezes Pan Ryszard Święch, Sekretarz Pani Małgorzata Kułaga, Skarbnik Pani Halina Sarat, Członek Pani Małgorzata Słupek.
Po przywitaniu i podziękowaniach skierowanych w stronę gości nastąpiło przecięcie wstęgi, którego dokonali: Starosta Dąbrowski – Pan Lesław Wieczorek, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Pan Krzysztof Kaczmarski, Wójt Gminy Olesno Pan Witold Morawiec, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dabrowie Tarnowskiej Pani Agnieszka Anioł-Głuszek, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Pomocna Dłoń" w Dąbrowie Tarnowskiej –  Pani Beata Partyńska, Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy –  Pani Irena Kawa, Kierowca Środowiskowego Domu Samopomocy – Pan Kazimierz Grzebień.
Aktu poświęcenia dokonał Kapelan Osób Niepełnosprawnych Ksiądz Jakub Matura.
Mamy nadzieję, że nasz nowy bus będzie służył bezawaryjnie przez długie lata, a Uczestnicy będą zawsze dowożeni bezpiecznie do celu.

Czytaj więcej...

Wyjazd do Centrum Wypoczynku i Rekreacji "Kantoria" w Tarnowie

W dniach 14 i 15 czerwca w zakresie zajęć terapeutycznych wybraliśmy się na wycieczkę do Centrum Wypoczynki i Rekreacji "Kantoria". Obiekt ten znajduje się w uroczej, pięknej, zielonej części Tarnowa. Świeże powietrze, morze zieleni, spokój panujący w tym miejscu stawiają idealne warunki do tego, aby odpocząć, zrelaksować się oraz nabrać sił. Po tak błogim relaksie udaliśmy się na pyszne owocowe lody, które kosztowaliśmy spędzając czas na wspólnych pogawędkach. Radości, zadowoleni, pełni pozytywnej energii wróciliśmy do Naszego Domu.

Czytaj więcej...

"Czym dla ptaka są skrzydła, tym dla człowieka jest Przyjaźń."

Przyjaźń to nie tylko słowo, ani relacja. To cicha obietnica, która mówi: byłem, jestem i będę przy Tobie w każdej chwili, w której będziesz mnie potrzebować. I takie piękne obietnice składaliśmy dzisiaj podczas zajęć terapeutycznych, których hasłem przewodnim była mądra sentencja "Przyjaźń rodzi się w momencie, gdy jedna osoba mówi do drugiej..."

9 czerwca zapisał się w kalendarzu jako "Święto przyjaźni", jedną z wielu wartości, które są potrzebne w naszym życiu. Nasi Podopieczni podczas zajęć poznawali znaczenie i rolę Przyjaźni oraz chętnie rozmawiali o relacjach przyjacielskich, wartościowych głębokich więziach, które zrodziły się między nimi właśnie w Naszym Domu. Nie zabrakło też ciekawych pomysłów na prace plastyczne, które zostały wykonane różnymi technikami i formami, m.in. malowanie palcami, szycie i rysowanie. Miłym gestem było wzajemne obdarowywanie się "serduszkami przyjaźni" oraz laurkami. Aby nasza Przyjaźń wzrastała i przetrwała próbę czasu zasadziliśmy w naszym ogrodzie symboliczne "drzewko przyjaźni".

Czytaj więcej...