^Powrót na górę
foto1

Obchody Niepodległościowe w Naszej Placówce

Dnia 8 listopada w naszej placówce rozpoczęliśmy świętowanie i obchody 100-nej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

Podczas zajęć terapeutycznych Podopieczni zaznajomili się z historią naszego kraju oraz poznawali zakątki naszej pięknej Ojczyzny, nie zapominając o swoich małych ojczyznach. Podopieczni recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne.

Poprzez tą lekcję historii Nasi Uczestnicy wzbogacili wiedzę o odrodzonym państwie polskim, a także nabrali szacunku do dokonań minionych pokoleń Polaków oraz do symboli narodowych. Był to czas szczególnej refleksji i zadumy nad tak ważnymi historycznymi wydarzeniami. 

Czytaj więcej...

Pamiętamy

1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten kojarzy się dla wielu ze zniczem, z wiązanką kwiatów, z grobem bliskich osób, z cmentarzem, z modlitwą i pamięcią o tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności. 
W tym dniu udajemy się z całymi rodzinami na cmentarz i odwiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych, stawiając kwiaty, zapalając znicz "płomyk nadziei", wierząc, że nasi bliscy cieszą się chwałą w domu Ojca Niebieskiego.
Kościół w tym dniu oddaje cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym jeszcze na ziemi wskazuje drogę, która prowadzi do świętości.
Pamiętając o zmarłych naszych Podopiecznych, jak co roku, udaliśmy się na Cmentarz Parafialny, aby zapalić znicze i pomodlić się za duszami zmarłych.

Czytaj więcej...

IV edycja akcji „STOP - Niepełnosprawni w ruchu drogowym - BĄDŹ WYROZUMIAŁY...”

30 października br. w budynku Ośrodka Jazdy „Jedynka” w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się podsumowanie IV edycji akcji „STOP - Niepełnosprawni w ruchu drogowym - BĄDŹ WYROZUMIAŁY...”.

Tegoroczna akcja przybrała nieco inny charakter niż zeszłoroczne edycje. Podczas tej edycji skupiliśmy się na naszych Podopiecznych. To naszych Podopiecznych uwrażliwialiśmy na zachowanie podczas korzystania z transportów w ruchu drogowym. Podczas zajęć terapeutycznych, nasi Terapeuci kładli nacisk na przestrzeganie zasad ruchu drogowego. Podczas jazdy BUS-em obserwowali i analizowali zachowania innych kierowców na drodze, w ten sposób uczyli się oceniać sytuację na drodze i analizować różne przypadki. Podopieczni zwrócili również uwagę na fakt, że od naszej I edycji przybyło dużo więcej miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych oraz miejsca te zostały zaznaczone kolorem niebieskim.

Czytaj więcej...

Zakończenie projektu terapeutycznego w Naszym Domu

Udana realizacja projektu w Środowiskowym Domu Samopomocy w OleśnicyInformujemy, że zakończyliśmy projekt, w ramach którego Podopieczni Naszego Domu brali przez kilka miesięcy udział w zajęciach z hipoterapii, dogoterapii i haloterapii. Realizacja projektu była możliwa dzięki dotacji Powiatu Dąbrowskiego udzielonej Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Pomocna Dłoń" w Dąbrowie Tarnowskiej na realizację zadania pn. „Działania na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi będącymi podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy”.

Zapraszamy do przeczytania relacji z przebiegu projektu na stronie Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, znajdującej się pod linkiem.