^Powrót na górę
foto1

Informacja

http://www.trzebielino.pl/wp-content/uploads/2016/03/640_12577.jpg

Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy zaprasza osoby zarejestrowane jako osoby bezrobotne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej do składania ofert na odbycie stażu w Środowiskowym Domu Samopomocy w Oleśnicy na stanowisku "terapeuta zajęciowy" oraz "pracownik gospodarczy".

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt pod nr tel: 14 641 00 42 lub osobiście
w biurze ŚDS - Oleśnica 73, 33-200 Dąbrowa Tarnowska.

Wycieczka do Świętokrzyskiej Polany w Chrustach

Dnia 11 grudnia br. Podopieczni naszego Domu wraz z Panią Dyrektor Ireną Kawa i Terapeutami  udali się na wycieczkę autokarową do Kompleksu Świętokrzyska Polana w Chrustach. Celem naszej podróży było oceanarium „Oceanika.
Oceanika to miejsce, w którym każdy miłośnik wodnego życia znajdzie coś interesującego i zobaczy stworzenia, na co dzień niedostępne. Zgromadzono w Oceanice zwierzęta i rośliny z wód rzek, jezior, mórz i oceanów całego świata, podzielone według miejsca ich występowania.
Podopieczni mieli możliwość podziwiania podwodnej flory i fauny z różnych zakątków świata. Przewodnik zabrał Nas w „podróż” po morzach i oceanach opisując ich mieszkańców. A było co podziwiać… Uczestnicy wycieczki z zachwytem przyglądały się różnokolorowym rybom, płaszczkom, sumom, groźnym rekinom i piraniom.

Czytaj więcej...

Mikołajki w Naszym Domu

6 grudnia to Dzień Świętego Mikołaja obchodzony na cześć Świętego Biskupa Mikołaja z Miry. Z tym dniem związany jest także bardzo miły zwyczaj obdarowywania się prezentami, którego początki sięgają XVIII wieku. W tamtych czasach dzieci i dorośli otrzymywali bardzo skromne prezenty były to: jabłka, złocone orzechy, pieczone pierniki. Współcześnie obdarowujemy się bardziej okazałymi prezentami. Jak nakazuje tradycja prezenty podkłada pod poduszkę, do bucika, chowa się do okazałej skarpety  w nocy z 5 na 6 grudnia.
W Naszym Domu również chętnie kultywujemy tradycje i dobre zwyczaje, dzięki którym nasze codzienne życie staje się weselsze i ciekawsze, dlatego też 6 grudnia gościliśmy znamienitą osobistość jaką jest Święty Mikołaj. To był fajny, ciekawy i miły dzień. Będziemy długo go pamiętać… - Lubimy mikołajki… - to słowa Naszych Podopiecznych, wspominających ten dzień. A co najważniejsze – Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu, żłobka… A więc wszyscy czekamy już teraz na Święta Bożego Narodzenia. Wesołych Świąt!!!

Czytaj więcej...

Spotkanie Mikołajkowe Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń"

Dnia 5 grudnia br. Podopieczni Naszej Placówki wraz z Panią Dyrektor Ireną kawa i Terapeutami udali się na spotkanie ze Świętym Mikołajem, które przygotowane zostało w Restauracji Cristal Park przez Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Pomocna Dłoń" w Dąbrowie Tarnowskiej. Spotkanie otworzyła Prezes Stowarzyszenia Pani Beata Partyńska, która przywitała zaproszonych gości. Na spotkanie mikołajkowe przybyli: Starosta Powiatu Dąbrowskiego Lesław Wieczorek, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski,  Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec, Dyrektor PCPR  Agnieszka Anioł-Głuszek, Z-ca Dyrektora Maria Smolicha, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie Małgorzata Morawiec, ks. Jakub Matura oraz Dyrektorzy Placówek działających przy Stowarzyszeniu wraz z Terapeutami i Podopiecznymi.
Oprócz spotkania ze Świętym Mikołajem i otrzymaniem prezentów, czekało na Podopiecznych wiele innych atrakcji, poczęstunek oraz zabawy i konkursy.
Dziękujemy Świętemu Mikołajowi, za to, że o Nas pamiętał. Znaczy to, że byliśmy w tym Roku bardzo grzeczni.

Czytaj więcej...