^Powrót na górę
foto1

„Miłość niejedno ma imię…”

„Miłość niejedno ma imię…” - tym hasłem rozpoczęliśmy tydzień związany z Walentynkami.
W czasie zajęć Podopieczni zostali zapoznani z żywotem św. Walentego, legendami i zwyczajami. Święty Walenty nie jest tylko patronem zakochanych, lecz także osób cierpiących na epilepsję, uporczywe bóle głowy, nerwice, a także choroby psychiczne. Stąd początek naszych zajęć zbiegł się z Międzynarodowym Dniem Chorego, ustanowionym przez św. Jana Pawła II, obchodzonego 11 lutego. Podczas zajęć
Podopieczni poprzez burzę mózgu wyrażali swoje uczucia i emocje dotyczące słowa Miłość i jego znaczenia w życiu każdego z nas.Kolejnego punktem naszego tygodnia był trening manualno-manipulacyjny, podczas którego powstały piękne prace plastyczne wykonywane różnymi technikami. W następnym dniu każdy z Podopiecznych miał możliwość poznać metodę Pirografii, czyli wypalanie w drewnie, dzięki której mogliśmy wykonać drewniane serduszka jako Walentynki, będące symbolem przyjaźni, miłości, dobroci, szacunku.

Przygotowania do Walentynek trwały również w pracowni kulinarnej, gdzie Podopieczni pod kierunkiem Terapeutów przygotowywali smakowite łakocie. Muffinki, serduszkowce ciasteczka oraz galaretki owocowe były słodkim przysmakiem podczas Balu Walentynkowego.Kontynuując zajęcia związane z tematyką miłości, Podopieczni zapalili świecę, której światło stworzyło odpowiedni nastrój oraz atmosferę. W czasie minionego tygodnia zwrócono uwagę na obecność motywu miłości w muzyce, malarstwie, religii czy literaturze.
Podopieczni przygotowując się do Zabawy Walentynkowej ozdabiali salę terapeutyczną stworzonymi przez siebie rękodziełami.Czwartek to szczególny dzień w Naszej Placówce, gdyż wszyscy Podopieczni bawili się na Zabawie Walentynkowej. Punktem kulminacyjnym była Poczta Walentynkowa, każdy Podopieczny został obdarowany symbolicznym upominkiem.

Podsumowaniem tygodnia była filmoterapia, podczas której oglądnęliśmy film o przyjaźni i miłości pt. „Idealna para”.