^Powrót na górę
foto1

„Zatrzymajmy lato”- kontynuacja zajęć Metodą Poranny Krąg

Lato obdarowywuje nas szeroką gamą kolorów, zapachów i smaków. Kochamy je za promienie słońca, świergot  ptaków, barwną kolorową tęcze po burzy, za ogrodowe dobrodziejstwa i kwiaty, które wabią zapachem, jak również za czas wypoczynku i relaksu.
Nasi Podopieczni wraz z Terapeutami próbowali zatrzymać te jakże piękna portę roku poprzez stymulację polisensoryczną obejmującą takie zmysły jak: wzrok, słuch, dotyk, węch, smak. Zajęcia prowadzone Metodą Poranny Krąg aktywizują zmysły w sposób odmienny dla każdej pory roku, aby tym samym podkreślić zmiany zachodzące w przyrodzie.Tak tez działo się u nas....
Było barwnie, pachnąco, smakowicie, wesoło, tak prawdziwie letnio i wakacyjnie. Lato bowiem oddziaływuje kolorem czerwonym, który silnie pobudza, ożywia i jest bardzo przyjazny. Nasza pracownia w tym dniu była pięknie udekorowana i czuliśmy się w niej naprawdę błogo i przyjemnie.Żywiołem lata jest ogień, mający w sobie olbrzymią moc przykuwania uwagi; świeci, migoce, porusza się zmienia swój kształt i grzeje. To wszystko sprawiło, że dostarczył on naszym Podopiecznym wielu wrażeń.Nie pominęliśmy też dźwięków lata czyli: szumu morza, śpiewu ptaków, brzęczenia owadów itp. Wrażeń muzycznych dostarczyła nam grzechotka, przy której akompaniamencie rozwijaliśmy umiejętności wokalne. Nasze kubki smakowe rozpieszczaliśmy konfitura wiśniową, zawierającą nieuchwytny aromat i smak, a popijając sok wiśniowy czuliśmy jakby promienie słońca zostawiły w nim swój zapach i słodycz.Wszystko to działo się na piaszczystej plaży, bo przecież byliśmy też prawdziwymi podróżnikami i zawędrowaliśmy nad Morze Bałtyckie do Łeby. Zabawa ruchowa „jedziemy nad morze” sprawiła naszym Podopiecznym wiele radości, oprócz pluskania w wodzie, mogli też budować zamki i babki z piasku.…. Byliśmy również Poszukiwaczami morskich skarbów...Taka forma zajęć przyczyniła się do doświadczenia niezwykłych i nieoczekiwanych wrażeń, uwolniła wiele emocji, a także pozwoliła odreagować napięcia.Jako Terapeuci poprzez wprowadzanie takich zajęć odkrywamy i wzmacniamy potencjał, który tkwi w każdym naszym Podopiecznym.

Zajęcia prowadzone były pod kierunkiem Pani Ewy Małysiak i Edyty Wątroba.