^Powrót na górę
foto1

Inaugracja Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych w naszym Powiecie

http://www.powiatdabrowski.pl/assets/images/1/plakat2-a833a730.jpg

Dnia 8 maja 2018 roku Nasza Placówka uczestniczyła w obchodach  Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych w naszym powiecie.
W tym szczególnym wydarzeniu wzięło udział około 300 osób z wszystkich placówek i stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych z terenu powiatu dąbrowskiego, dyrektorzy powiatowych i gminnych jednostek organizacyjnych, jak również uczniowie wszystkich szkół podstawowych z Dąbrowy Tarnowskiej, wolontariusze ze szkół średnich oraz mieszkańcy powiatu.
Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w Kościele Matki Bożej Szkaplerznej, która odprawił Kapelan Osób Niepełnosprawnych ks. Dariusz Grochola.
Następnie ulicami Dąbrowy Tarnowskiej odbył się kolorowy i rozśpiewany Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych prowadzony przez dąbrowską orkiestrę dętą. Uwieńczeniem przemarszu było wypuszczenie balonów w niebo wraz z naszymi marzeniami i pragnieniami.

Po Marszu Godności wszyscy uczestnicy udali się do Auli Domu Katechetycznego, gdzie starosta dąbrowski Pan Tadeusz Kwiatkowski oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej Pani Agnieszka Anioł-Głuszek, dokonali oficjalnego otwarcia Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych w subregionie tarnowskim. Po przemówieniach gospodarzy i zaproszonych gości, tą doniosłą uroczystość uświetnił występ artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz wspólne śpiewanie z zespołem Filii Dei.