^Powrót na górę
foto1

Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej

15 października br. Podopieczni naszego Domu wraz z Opiekunami udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie czekało na nas wiele atrakcji. Wzięliśmy udział w zajęciach literackich poświęconych twórczości Marii Konopnickiej oraz warsztatach plastycznych na drewnie z motywem jesiennym. Był także czas na wspólne czytanie książek poznanej autorki oraz wesołą zabawę. Na koniec zwiedziliśmy wystawę obrazów Ryszarda Jana Ostrowskiego.
Dziękujemy serdecznie za miłe przyjęcie i bardzo ciekawe zajęcia artystyczne. Było to nasze kolejne spotkanie w ramach współpracy z Miejską Biblioteką. Z całą pewnością jeszcze nie raz powrócimy do tego przyjaznego dla nas miejsca.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Rodzicami i Opiekunami naszych Podopiecznych

Dnia 13 października w Naszym Domu odbyło się spotkanie z Rodzicami i Opiekunami prawnymi Podopiecznych. Po powitaniu rodziców przez Panią Kierownik Irenę Kawa, Podopieczni krótkim przedstawieniem podsumowali niedawno zakończoną akcję " STOP – Niepełnosprawni w ruchu drogowym – bądź wyrozumiały". Zaprezentowano także filmik z przebiegu całej akcji.
Rodzice z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali całej relacji.
Kolejnym punktem spotkania był wykład i pogadanka przeprowadzona przez Pana psychologa Mariusza Wielgusa  na temat: " Depresja oraz metody motywowania".
Bardzo miłym punktem było podziękowanie rodziców, skierowane do wszystkim terapeutów za trud wychowawczy jaki wkładają w opiekę nad ich dziećmi.

Czytaj więcej...

Media o akcji "„STOP - Niepełnosprawni w ruchu drogowym - BĄDŹ WYROZUMIAŁY..."

Informacje na temat przebiegu wydarzeń w trakcie trwania akcji „STOP – Niepełnosprawni w ruchu drogowym – BĄDŹ WYROZUMIAŁY” relacjonowane były na bieżąco przez lokalne media, co pozwoliło na dotarcie do szerokiej grupy odbiorców i przyczyniło się niewątpliwie do sukcesu końcowego sprawowanych działań. Patronat medialny nad akcją objęło radio RDN Małopolska i serwis e-Kurier Dąbrowski. Swoje relacje przeprowadziła również Telewizja Krakowska oraz Telewizja Tarnowska.tv. Zapraszany do obejrzenia materiałów.

Czytaj więcej...

Konferencja podsumowująca akcję „STOP - Niepełnosprawni w ruchu drogowym - BĄDŹ WYROZUMIAŁY...”

2 października br. w Centrum Polonii - Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbyła się uroczysta konferencja podsumowująca wszystkie działania w ramach akcji „STOP - Niepełnosprawni w ruchu drogowym - BĄDŹ WYROZUMIAŁY...”.

Przypomnijmy, że celem prowadzonej akcji było łamanie stereotypów dotyczących uczestnictwa osób niepełnosprawnych w ruchu drogowym, kształtowanie postawy otwartości i szacunku wobec osób niepełnosprawnych poruszających się po drodze, a także uwrażliwianie kierowców na obecność osób niepełnosprawnych w ruchu drogowym i zwrócenie ich uwagi na oznakowane samochody przewożące osoby niepełnosprawne.

Czytaj więcej...