^Powrót na górę
foto1

Ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze i szkolenia z udziałem Straży Pożarnej

Straż Pożarna to zorganizowana formacja zajmująca się walką z pożarami, miejscowymi zagrożeniami, prewencją oraz profilaktyką pożarową, czyli działaniami stosowanymi w celu zapobiegania powstawaniu i rozprzestrzenianiu się pożarów.

W dniach 17, 18, 19 marca przeprowadzono na naszym obiekcie, ćwiczenia zapoznające Strażaków z naszą Placówką. W ramach spotkania przeprowadzono pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz zagrożenia pożarowego. Przypomniano naszym uczestnikom numer telefonu, pod który należy dzwonić w razie niebezpieczeństwa. W ramach ćwiczeń przeprowadzono ewakuację personelu i podopiecznych. Wszyscy w ogromnym skupieniu wykonywali polecenia Strażaków.

Czytaj więcej...

Rehabilitacja lecznicza w Grocie Solnej

11 marca 2014 roku Podopieczni naszego Domu wybrali się wraz z opiekunami do Groty Solnej znajdującej się w Hotelu Cristal Park w Tarnowie. Jaskinia Solna, z której korzystaliśmy, posiada podobny mikroklimat jaki panuje nad brzegiem Morza Martwego. Naturalna sól morska korzystnie wpływa na samopoczucie, działa relaksująco i wspomaga leczenie chorób dróg oddechowych, przewodu pokarmowego, niedoczynności tarczycy, schorzeń dermatologicznych: alergie, łuszczyca czy dolegliwości sercowo-naczyniowych. Powietrze w Grocie Solnej zawiera wiele ważnych dla zdrowia pierwiastków, w tym jod, wapń, potas, sód, magnez, żelazo, brom i selen.  Pobyt w jaskini, jako element rehabilitacji leczniczej, wpłynął na naszych Podopiecznych bardzo odprężająco, stanowił niezastąpiony odpoczynek oraz oderwanie od codziennych zajęć w Placówce. Dodatkową atrakcją dla Uczestników była możliwość obejrzenia rzadkich gatunków zwierząt hodowanych w zagrodzie na terenie położonym przy hotelu.

Czytaj więcej...

8 marzec - Dzień Kobiet

7 marca był wyjątkowym dniem dla wszystkich Pań w naszym  Domu. Nasi Panowie nie zapomnieli o Święcie Kobiet i przygotowali wszystkim Paniom w ŚDS wyjątkową i bardzo miłą niespodziankę. Każda kobieta została obdarowana kwiatami i słodyczami oraz specjalnie na tą okazję wykonanymi laurkami. Następnie po odśpiewaniu tradycyjnego „Sto lat” Panie zostały zaproszone na słodki poczęstunek. Niespodzianka sprawiła naszym Paniom wiele przyjemności czego dowodem była radość i uśmiech na ich twarzach.