^Powrót na górę
foto1

Spotkanie Opłatkowe w Naszym Domu

Polacy w tradycji to mają,
że co roku o tej porze Jasełka przedstawiają.
My także z weselem chcemy kolędować,
I małemu Jezusowi serca ofiarować.
Z blaskiem pierwszej gwiazdki składamy życzenia.
Niech się wszystkim spełnią najskrytsze marzenia.
Niech mały Jezus wśród nas zagości,
By nam nigdy nie brakło prawdziwej miłości.

"Rodzi się Miłość" pod takim przesłaniem dnia 18 grudnia br. w naszym Domu Podopieczni wraz z Pracownikami i zaproszonymi gośćmi, przenieśli  się w czasy bardzo odległe a zarazem jakże nam bliskie. Grupa teatralno - muzyczna " Marzenie" dała popis swoich zdolności w przedstawieniu Jasełkowym. Uroczystość, swoją obecnością zaszczycili: Prezes Stowarzyszenia „ Pomocna Dłoń” Krzysztof Kaczmarski, Skarbnik Stowarzyszenia Halina Sarat, Sekretarz Stowarzyszenia Beata Partyńska, Członek Małgorzata Słupek,  Kapelan Osób Niepełnosprawnych ks. Dariusz Grochola, Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec, Pan Arkadiusz Morawiec, przedstawiciel Niezrzeszonych Dąbrowiaków z Chicago Pani Katarzyna Szczepanek oraz rodzice i opiekunowie.
Pani Kierownik Irena Kawa po powitaniu wszystkich gości oddała głos artystom.

Czytaj więcej...

Wizyta w kinie oraz kręgielni Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie

Aby wprowadzić miły i świąteczny nastrój wśród Uczestników Naszego Domu, dnia 14 grudnia Podopieczni wraz z Panią Kierownik Ireną Kawą i Terapeutami, udali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie, gdzie bardzo miło przyjęci przez Panią Dyrektor Małgorzatę Morawiec obejrzeliśmy w sali kinowej  film pt. " Gdzie jest Mikołaj".
„Czy to możliwe, żeby ciągnący sanie Mikołaja Pan Łoś, zgubił je wraz z pasażerem? Okazuje się, że tak. Łoś nie tylko odłączył się od zaprzęgu, ale w dodatku spadł z nieba prosto na dach garażu domu, w którym mieszka Max. Jako, że jest duży i ciężki, przebił go i wpadł do środka. Mieszkający tam chłopiec nie wierzy już w istnienie świętego rozdającego prezenty, ale.............” Zachęcamy wszystkich do obejrzenia tego filmu.

Czytaj więcej...

Udział naszego ŚDS w I Dąbrowskim Bożonarodzeniowym Kiermaszu Świątecznym

W piątek 11 grudnia przed Urzędem Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się I Dąbrowski Bożonarodzeniowy Kiermasz Świąteczny.
Przechadzając się placem targowym można było usłyszeć szczęśliwe głosy, a także ujrzeć uśmiechnięte twarze. Zakupom towarzyszył dźwięk piosenek i  świątecznych pastorałek, dzięki którym mimo braku śniegu, można było poczuć bożonarodzeniowy klimat.

 

Organizatorzy zadbali o to, aby osoby, które przybyły na kiermasz otrzymały świąteczny podarunek – było to wigilijne sianko wraz z opłatkiem i życzeniami od Burmistrza Krzysztofa Kaczmarskiego i Pracowników Urzędu Miejskiego.
Na kiermaszu można było zakupić kartki świąteczne, ozdoby choinkowe, świąteczne drzewka, stroiki, które zostały wykonane m.in. przez Podopiecznych Naszego Domu w pracowni rękodzieła i plastyki.

Czytaj więcej...