^Powrót na górę
foto1

Obchody Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych

Okres od 5 do 10 maja obchodzony był w naszym regionie jako Tydzień Godności Osób Niepełnosprawnych. Koordynatorem obchodów był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie, a patronat honorowy nad Wydarzeniem objęli: Biskup Tarnowski Ks. Andrzej Jeż, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela, Prezydent Miasta Tarnowa, Starosta Powiatu Brzeskiego oraz Starosta Powiatu Dąbrowskiego. W ramach Tygodnia odbył się szereg imprez integracyjnych, kulturalnych, sportowych i artystycznych, a także spotkania z ciekawymi ludźmi.
Nasz Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy wziął czynny udział we wspólnym świętowaniu.

Czytaj więcej...

Dzień Papieski

 

27 kwietnia bieżącego roku był bardzo ważnym dniem dla wszystkich Polaków. Podczas Mszy Świętej w Watykanie dwaj Błogosławieni Papieże: Jan XXIII oraz Jan Paweł II zostali ogłoszeni Świętymi Kościoła Katolickiego.

28 kwietnia, aby upamiętnić kanonizację i przybliżyć Podopiecznym postać Jana Pawła II, zorganizowaliśmy w naszym Domu Dzień Papieski.

 

 

Czytaj więcej...

Śniadanie Wielkanocne

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego kończy okres Wielkiego Postu. Jest ona najstarszym i największym świętem chrześcijan. W tym dniu w naszych rodzinnych domach spożywamy uroczyste śniadanie wielkanocne. Dzielimy się jajkiem i składamy sobie życzenia, wyrażając swą radość, że Pan jest z nami; tak jak w dzień swego Zmartwychwstania zasiadł do stołu z uczniami z Emaus czy przyszedł do apostołów, aby spożyć z nimi posiłek, umacniając ich w wierze. Spożywając śniadanie wielkanocne w rodzinnym gronie, wyrażamy swą nadzieję, że wszyscy spotkamy się w niebie na uczcie Chrystusa. Przypominamy też sobie słowa św. Pawła: Czy jecie, czy pijecie, czy co innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie (1Kor 10,31).

Dlatego też podtrzymując tradycję,  23 kwietnia 2014 roku  w Naszym Domu zorganizowano Śniadanie Wielkanocne. Przy Świątecznym, Wielkanocnym Stole zasiedli  uczestnicy zajęć, personel oraz zaproszeni goście: Członkowie Zarządu Stowarzyszenia Pomocna Dłoń i przedstawiciel Rady Rodziców Pan Bogdan Sosin. Spotkanie  rozpoczęła Pani Kierownik ŚDS, która  powitała wszystkich zebranych, złożyła życzenia wprowadzając uroczysty i świąteczny nastrój.

Czytaj więcej...