^Powrót na górę
foto1

Tłusty czwartek - pieczemy oponki

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek,
a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”.

Zgodnie z tradycją, która mówi, że tego dnia należy zjeść "coś tłustego", aby zapewnić sobie dobrobyt w dalszym życiu, podopieczni Naszego Domu rozkoszowali się pysznymi pączkami i oponkami. Wypieki te zostały przygotowane przez naszych podopiecznych pod okiem terapeutów, w ramach treningu kulinarnego.
Po uczcie dla podniebienia przyszła pora na zabawę taneczną z konkursami, którą zakończyliśmy okres karnawału.

Czytaj więcej...

Zabawa walentynkowo-karnawałowa

20 lutego 2014 r. miała miejsce w naszym Domu długo oczekiwana zabawa walentynkowo-karnawałowa. Na zaproszenie Pani Kierownik udział w imprezie wzięli Podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z Opiekunami. Wspólny taniec przeplatany był bardzo ciekawymi konkursami i radosnymi zabawami. Odbyły się także wybory na Królową i Króla balu - parę, która w opinii jury zaprezentowała się najlepiej tańcząc do trzech różnych utworów. W przerwie udaliśmy się na pyszny poczęstunek przygotowany przez Podopiecznych w pracowni kulinarnej.
Dziękujemy Uczestnikom WTZ za przybycie i wspaniałą zabawę. Czekamy już na następne podobne spotkania, które są okazją dla naszych Podopiecznych do nawiązywania nowych kontaktów i dają możliwość integracji.

Czytaj więcej...

Wystawa "Malarskie fascynacje"

3 lutego br. Podopieczni naszego Domu udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej, by zwiedzić wystawę plastyczną „Malarskie fascynacje”. Prezentowana wystawa jest zbiorem obrazów autorstwa młodych uczennic z Tarnowa. Artystki malują dopiero od kilku lat, a już mogliśmy podziwiać piękne efekty ich pracy.
Wszyscy Podopieczni po powrocie do placówki, zainspirowani sztuką malarstwa, przystąpili do tworzenia własnych dzieł.

Czytaj więcej...