^Powrót na górę
foto1

Święty Mikołaj odwiedził również nasz Dom

4 grudnia po bardzo długiej wędrówce z wizytą do Podopiecznych naszego Domu przybył Święty Mikołaj. Każdy z Uczestników obdarowany został słodkim upominkiem od dawno wyczekiwanego Gościa. Spotkanie przebiegło w wesołej i ciepłej atmosferze, która wywołała mnóstwo radości i uśmiechów na twarzach naszych Podopiecznych. Świętego Mikołaja zaprosiliśmy na ponowną wizytę w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

„Osoby niepełnosprawne w pełni są podmiotami ludzkimi z należnymi im wrodzonymi, świętymi i nienaruszalnymi prawami, które mimo ograniczeń, cierpień wpisanych w ich ciało i władzę, stanowią jednak o szczególnym znaczeniu godności i wielkości człowieka".
                                              Jan Paweł II

http://www.bon.uw.edu.pl/dane/mdon_2007.jpg

3 grudnia obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Wspomniane święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 r. i ma na celu przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych, a także zwiększenie świadomości publicznej o korzyściach płynących z integracji osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego.
W tym dniu w naszym Domu zostały zorganizowane warsztaty podczas, których Podopieczni zostali zapoznani ze znaczeniem i funkcją Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. W czasie zajęć zwrócono uwagę na różne rodzaje niepełnosprawności, przedstawiono główny znak używany do oznakowania miejsc, pojazdów przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych oraz podkreślono ich prawa do wolności i bezpieczeństwa, swobody poruszania się, ochrony zdrowia, edukacji, życia prywatnego i rodzinnego, udziału w życiu politycznych i kulturalnym.

Czytaj więcej...

Zabawa Andrzejkowa w naszym Domu

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

I tak oto w Naszej Placówce dnia 26 listopada odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa. Zabawę uświetniły przeboje  disco polo i muzyki współczesnej. Uczestnicy, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby przepowiadające przyszłość, a następnie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Panie terapeutki zorganizowały również wiele ciekawych zabaw i konkursów, w których chętni  pokazali swoje wybitne umiejętności, m.in. piękny śpiew i taniec. Całość spotkania umilił przepyszny poczęstunek

Czytaj więcej...

Przedstawienie "Rzepka" - gramy dla kolejnych grup...

Spektakl "Rzepka" w wykonaniu naszych Podopiecznych cieszy się bardzo dużą popularnością. W dniach 13 i 16 listopada odwiedzili nas uczniowie Publicznych Szkół Podstawowych nr 1 i 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Przybyli goście z zaciekawieniem śledzili losy bajkowych bohaterów, w których wcielili się nasi Podopieczni, a każdy występ zakończyły gromkie brawa. Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowych z prezentowanych wydarzeń.

Czytaj więcej...