^Powrót na górę
foto1

I miejsce w Parafialnym Konkursie "Palm Wielkanocnych" dla Podopiecznych naszego Domu

Wielki Tydzień, poprzedzający Wielkanoc, rozpoczyna Niedziela Palmowa, zwana też Kwietną lub Wierzbną. Niedziela Palmowa upamiętniać ma wjazd Chrystusa do Jerozolimy i zgodnie z tradycją katolicką, w tym dniu wierni przynoszą do kościoła palemki - symbol odradzającego się życia, aby przez ich poświęcenie zapewnić sobie pomyślność w całym roku.

Zgodnie z tą tradycją Uczestnicy Naszego Domu wraz z Terapeutami wzięli udział w Parafialnym konkursie "Palm Wielkanocnych" zajmując I miejsce. Palma została wykonana własnoręcznie z wcześniej przygotowanych kwiatów podczas warsztatów bibułkarskich. Otrzymaliśmy dyplom jak również piękne i drogocenne nagrody.

Czytaj więcej...

Warsztaty bibułkarskie

25 marca w Naszym Domu odbyły się praktyczne warsztaty bibułkarskie. Poprowadziła je Pani Elżbieta Trójniak, artystka z Zalipia. Bibułkarstwo to tradycyjne rękodzieło polegające na wykonywaniu ozdobnych kwiatów, głównie maków, stokrotek, chabrów i niezapominajek, z bibuły i krepiny. Pani Trójniak prowadząc zajęcia wyjaśniła nam metody i techniki wykonywania kwiatów, stroików i innych kompozycji z bibuły oraz przekazała mam wiele tajników tej sztuki. Warsztaty upłynęły w bardzo miłej atmosferze, a ta niezwykle pracochłonna i wymagająca cierpliwości sztuka okazała się ciekawym i atrakcyjnym sposobem spędzania wolnego czasu.

Czytaj więcej...