^Powrót na górę
foto1

Zwiedzanie wystaw w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej

Dnia 26 lutego Podopieczni Naszego Domu wraz z Terapeutami udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej celem zwiedzenia wystawy ”Sielsko Anielsko". Zaprezentowane anioły są jedyne w swoim rodzaju. Niektóre niesamowicie pogodne, inne  bardzo poważne, eteryczne i pulchne, maleńkie i bardzo duże, ale każde z nich stanowiące piękny, często niepowtarzalny egzemplarz. Kolekcja skrzydlatych opiekunów wykonana została  w przeróżnych technikach m.in. w drewnie, masie solnej, mydle, wosku, gipsie, z tkanin, papieru i wikliny. Wszystkie należą  do kolekcji pani Anny Celińskiej.
Podopieczni obejrzeli także wystawę zdjęć Pana Marcina Głuszka przybliżającą tradycję Świąt Wielkanocnych, a przede wszystkim popularnego śmigusa-dyngusa pod hasłem „Śmiergust w Wilamowicach”.
Wszyscy radośni, zdumieni i oczarowani pięknymi ekspozycjami i zdjęciami powrócili do Placówki, gdzie oddali się twórczej pracy tematycznych prac plastycznych.

Czytaj więcej...

Walentynki w Naszym Domu

Walentynki to dzień okazywania uczuć i wyrazów sympatii tym, którzy są bliscy naszemu sercu. To święto przyjaźni, życzliwości i oddania drugiemu człowiekowi. W dniu 15 lutego w Naszym Domu również celebrowaliśmy Dzień Świętego Walentego. Podczas zajęć edukacyjno – terapeutycznych omawialiśmy tradycję walentynkowe, podejmowaliśmy rozmowy o przyjaźni, miłości, recytowaliśmy  miłosne wiersze oraz wykonywaliśmy symbole walentynkowe różnymi technikami, po czym obdarowywaliśmy nimi najbliższe naszemu sercu osoby. Wprowadzeni w nastrój walentynkowy przy rozbrzmiewającej muzyce o miłości, bardzo radośnie i miło spędziliśmy ten „serduszkowy” dzień.
Zajęcia przygotowały i poprowadziły Panie Ewa Małysiak i Edyta Wątroba.

Czytaj więcej...

Wyjazd na zabawę walentynkowo-karnawałową organizowaną przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Siedlcu

"Jak zabawa to zabawa"

Korzystając z zaproszenia Pani Kierownik Marty Kuliś ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Siedlcu, nasi Podopieczni wraz z Panią Kierownik Ireną Kawa i Terapeutami, udali się po raz drugi na zabawę walentynkowo – karnawałową do Radłowa, gdzie w rytmie muzyki bawili się przez wiele godzin. Spotkanie to miało charakter integracyjny i poznawczy. Zaproszonymi gośćmi byli także Uczestnicy ŚDS z Ryglic. Wszyscy Podopieczni trzech Placówek bawili się znakomicie.
Pani Kierownik Irena Kawa w podziękowaniu za zaproszenie i fantastyczną zabawę, na ręce pani Kierownik Marty Kuliś złożyła słodki poczęstunek dla Podopiecznych jej Placówki. Wszyscy z utęsknieniem czekamy na kolejne spotkanie.

Czytaj więcej...

Szkolenie pt. "Rehabilitacja społeczno – zawodowa osób niepełnosprawnych intelektualnie i psychicznie chorych" dla Pracowników naszego ŚDS

Dnia 8 lutego br. w Naszej Placówce zorganizowane zostało szkolenie dla Pracowników trzech jednostek: ŚDS z Oleśnicy, ŚDS z Dąbrowicy oraz WTZ z Dąbrowy Tarnowskiej pt. " Rehabilitacja społeczno – zawodowa osób niepełnosprawnych intelektualnie i psychicznie chorych"
Szkolenie przeprowadziła pani Olga Nowicka z Małopolskiego Centrum Profilaktyki w Krakowie.
Podczas szkolenia poruszona została problematyka pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie i psychicznie chorymi. Ukazane zostały metody diagnozowania Podopiecznych, motywowania do działania i aktywności zawodowej oraz przedstawione zostały elementy terapii zachowań niepokojących.

Na zakończenie szkolenia wszyscy uczestniczący otrzymali certyfikaty.

Czytaj więcej...