^Powrót na górę
foto1

Wiosenne porządki

Wiosna jest dla wielu z nas ulubioną porą roku, gdzie wszystko kwitnie i budzi się do życia, a wokół robi się ciepło i kolorowo. 20 marca, pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, korzystając ze słonecznej pogody wyszliśmy przed budynek Naszego Domu, aby dokonać pierwszych wiosennych porządków po okresie zimy. Pełni energii i zapału szybko uporaliśmy się z powierzoną pracą. Zajęcia z ogrodnictwa są formą aktywnego spędzania wolnego czasu, dają naszym Podopiecznym dużo satysfakcji, uczą współpracy oraz zaradności życiowej. Po zakończeniu niezbędnych porządków mogliśmy wspólnie razem usiąść na świeżym powietrzu, zrelaksować się przy blasku słońca i śpiewie ptaków, z radością, że nadeszła już upragniona wiosna.

Czytaj więcej...

Ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze i szkolenia z udziałem Straży Pożarnej

Straż Pożarna to zorganizowana formacja zajmująca się walką z pożarami, miejscowymi zagrożeniami, prewencją oraz profilaktyką pożarową, czyli działaniami stosowanymi w celu zapobiegania powstawaniu i rozprzestrzenianiu się pożarów.

W dniach 17, 18, 19 marca przeprowadzono na naszym obiekcie, ćwiczenia zapoznające Strażaków z naszą Placówką. W ramach spotkania przeprowadzono pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz zagrożenia pożarowego. Przypomniano naszym uczestnikom numer telefonu, pod który należy dzwonić w razie niebezpieczeństwa. W ramach ćwiczeń przeprowadzono ewakuację personelu i podopiecznych. Wszyscy w ogromnym skupieniu wykonywali polecenia Strażaków.

Czytaj więcej...

Rehabilitacja lecznicza w Grocie Solnej

11 marca 2014 roku Podopieczni naszego Domu wybrali się wraz z opiekunami do Groty Solnej znajdującej się w Hotelu Cristal Park w Tarnowie. Jaskinia Solna, z której korzystaliśmy, posiada podobny mikroklimat jaki panuje nad brzegiem Morza Martwego. Naturalna sól morska korzystnie wpływa na samopoczucie, działa relaksująco i wspomaga leczenie chorób dróg oddechowych, przewodu pokarmowego, niedoczynności tarczycy, schorzeń dermatologicznych: alergie, łuszczyca czy dolegliwości sercowo-naczyniowych. Powietrze w Grocie Solnej zawiera wiele ważnych dla zdrowia pierwiastków, w tym jod, wapń, potas, sód, magnez, żelazo, brom i selen.  Pobyt w jaskini, jako element rehabilitacji leczniczej, wpłynął na naszych Podopiecznych bardzo odprężająco, stanowił niezastąpiony odpoczynek oraz oderwanie od codziennych zajęć w Placówce. Dodatkową atrakcją dla Uczestników była możliwość obejrzenia rzadkich gatunków zwierząt hodowanych w zagrodzie na terenie położonym przy hotelu.

Czytaj więcej...

8 marzec - Dzień Kobiet

7 marca był wyjątkowym dniem dla wszystkich Pań w naszym  Domu. Nasi Panowie nie zapomnieli o Święcie Kobiet i przygotowali wszystkim Paniom w ŚDS wyjątkową i bardzo miłą niespodziankę. Każda kobieta została obdarowana kwiatami i słodyczami oraz specjalnie na tą okazję wykonanymi laurkami. Następnie po odśpiewaniu tradycyjnego „Sto lat” Panie zostały zaproszone na słodki poczęstunek. Niespodzianka sprawiła naszym Paniom wiele przyjemności czego dowodem była radość i uśmiech na ich twarzach.