^Powrót na górę
foto1

Wspólne wyjście do kina

W dniu 6 listopada 2013 r. uczestnicy ŚDS wraz z opiekunami udali się do dąbrowskiego kina „Sokół” na film „Mój biegun” w reżyserii Marcina Głowackiego. Role główne w filmie zagrali Maciej Musiał, Magdalena Walach i Bartłomiej Topa.
„Mój biegun” to prawdziwa historia Jaśka Meli, najmłodszego w historii zdobywcy dwóch biegunów, a zarazem pierwszej niepełnosprawnej osoby, która dokonała takiego wyczynu. To historia chłopca, który walczy o powrót do normalnego życia oraz ludzi, którzy trwają razem pomimo tragedii.
Uczestnicy w ogromnym skupieniu i ze łzami w oczach śledzili historię chłopca, który pomimo młodego wieku, tak wiele musiał wycierpieć.

Dzień Wszystkich Świętych - pamiętamy o naszych zmarłych

1 listopada to święto, w czasie którego wspominamy tych, którzy odeszli. To dzień kiedy odwiedzamy groby bliskich, ozdobimy je kwiatami, zapalamy znicze i modlimy się w intencji zmarłych. Uczestnicy ŚDS, pamiętając o zmarłych, zapalili znicze na cmentarzu parafialnym w Dąbrowie Tarnowskiej, przy grobach bliskich, na cmentarzu parafialnym w Oleśnie, przy grobie tragicznie zmarłej koleżanki (uczestniczki ŚDS) i cmentarzu wojennym.

Zajęcia dogoterapii

W dniu 4 października 2013 r. uczestnicy ŚDS wzięli udział w zajęciach z dogoterapii. Zajęcia poprowadził Pan Mariusz Węc, Prezes Fundacji „Znaczenia” oraz Pani Bernadetta Barłowska-Tyszka, ze swoim psem Songo, rasy Goldenretriever.
Dogoterapia oddziałuje na sferę emocjonalną człowieka poprzez przełamywanie bariery niepewności przed kontaktem z psem, akceptowanie obecności psa w bliskim otoczeniu, eliminowanie agresji i autoagresji. Wpływa także na kształtowanie pozytywnych emocji, rozwój empatii i poprawę samooceny.
Podczas zajęć wykonano wiele rodzajów ćwiczeń i zabaw, które miały służyć podstawowemu celowi dogoterapii czyli wszechstronnemu rozwojowi podopiecznego.

Czytaj więcej...

Wizyta w straży pożarnej

W dniu 18 września 2013 r. uczestnicy ŚDS w Oleśnicy wraz z opiekunami udali się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Podczas wizyty odbyła się prelekcja połączona z pokazem multimedialnym dotycząca zagrożeń pożarowych, którą poprowadził aspirant sztabowy Zbigniew Bartoszek. Prelekcja obejmowała następujące zagadnienia: „Bezpieczna szkoła”, „Bezpieczny dom”, „Bezpieczny las”, przeznaczenie sprzętu przeciwpożarowego, pierwsza pomoc osobie, która uległa poparzeniu termicznemu, chemicznemu lub prądem elektrycznym.

Czytaj więcej...