^Powrót na górę
foto1

8 marzec - Dzień Kobiet

7 marca był wyjątkowym dniem dla wszystkich Pań w naszym  Domu. Nasi Panowie nie zapomnieli o Święcie Kobiet i przygotowali wszystkim Paniom w ŚDS wyjątkową i bardzo miłą niespodziankę. Każda kobieta została obdarowana kwiatami i słodyczami oraz specjalnie na tą okazję wykonanymi laurkami. Następnie po odśpiewaniu tradycyjnego „Sto lat” Panie zostały zaproszone na słodki poczęstunek. Niespodzianka sprawiła naszym Paniom wiele przyjemności czego dowodem była radość i uśmiech na ich twarzach.

Tłusty czwartek - pieczemy oponki

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek,
a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”.

Zgodnie z tradycją, która mówi, że tego dnia należy zjeść "coś tłustego", aby zapewnić sobie dobrobyt w dalszym życiu, podopieczni Naszego Domu rozkoszowali się pysznymi pączkami i oponkami. Wypieki te zostały przygotowane przez naszych podopiecznych pod okiem terapeutów, w ramach treningu kulinarnego.
Po uczcie dla podniebienia przyszła pora na zabawę taneczną z konkursami, którą zakończyliśmy okres karnawału.

Czytaj więcej...

Zabawa walentynkowo-karnawałowa

20 lutego 2014 r. miała miejsce w naszym Domu długo oczekiwana zabawa walentynkowo-karnawałowa. Na zaproszenie Pani Kierownik udział w imprezie wzięli Podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z Opiekunami. Wspólny taniec przeplatany był bardzo ciekawymi konkursami i radosnymi zabawami. Odbyły się także wybory na Królową i Króla balu - parę, która w opinii jury zaprezentowała się najlepiej tańcząc do trzech różnych utworów. W przerwie udaliśmy się na pyszny poczęstunek przygotowany przez Podopiecznych w pracowni kulinarnej.
Dziękujemy Uczestnikom WTZ za przybycie i wspaniałą zabawę. Czekamy już na następne podobne spotkania, które są okazją dla naszych Podopiecznych do nawiązywania nowych kontaktów i dają możliwość integracji.

Czytaj więcej...