^Powrót na górę
foto1

Występ grupy teatralnej

W dniu 24 stycznia 2014 r. w ŚDS w Oleśnicy odbył się spektakl pt. "Magiczna księga" w wykonaniu artystów z Teatru Edukacji i Profilaktyki  "MASKA" z Krakowa.
Spektakl opowiadał historię małego króliczka, który był bardzo nieszczęśliwy, ponieważ rodzice wymagali od niego czytania książek. Królik uważał to za stratę czasu.  Pewnego dnia znalazł magiczną  księgę i z nudów postanowił przeczytać bajki, które się w niej znajdowały. W ten sposób  poznaje wiele historii m.in. „Dziewczynki z zapałkami”, „Jasia i Małgosi” oraz „Żabiego króla”. Aktorzy z teatru „Maska” w wesoły i przystępny sposób pokazali, że czytanie książek może być bardzo dobrą i ciekawą formą spędzania wolnego czasu.

Podczas spektaklu podopieczni ŚDS mieli okazję aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu poprzez pomoc królikowi w podejmowaniu różnych decyzji, podpowiadając mu co ma robić i jak się zachowywać. Spektakl bardzo podobał się naszym podopiecznym i dostarczył im wielu miłych wrażeń i pozytywnych emocji. Aktorzy w podziękowaniu za  ciekawą lekcję i świetną zabawę  otrzymali gromkie brawa.