^Powrót na górę
foto1

Wystawa "Malarskie fascynacje"

3 lutego br. Podopieczni naszego Domu udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej, by zwiedzić wystawę plastyczną „Malarskie fascynacje”. Prezentowana wystawa jest zbiorem obrazów autorstwa młodych uczennic z Tarnowa. Artystki malują dopiero od kilku lat, a już mogliśmy podziwiać piękne efekty ich pracy.
Wszyscy Podopieczni po powrocie do placówki, zainspirowani sztuką malarstwa, przystąpili do tworzenia własnych dzieł.

Czytaj więcej...

Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń"

30 stycznia 2014 roku w Auli Domu Katechetycznego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się  Spotkanie Opłatkowe Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Pomocna Dłoń", w którym udział wzięli Podopieczni Placówek prowadzonych przez Stowarzyszenie, ich opiekunowie i rodzina, a także zaproszeni goście.

 

Czytaj więcej...

Występ grupy teatralnej

W dniu 24 stycznia 2014 r. w ŚDS w Oleśnicy odbył się spektakl pt. "Magiczna księga" w wykonaniu artystów z Teatru Edukacji i Profilaktyki  "MASKA" z Krakowa.
Spektakl opowiadał historię małego króliczka, który był bardzo nieszczęśliwy, ponieważ rodzice wymagali od niego czytania książek. Królik uważał to za stratę czasu.  Pewnego dnia znalazł magiczną  księgę i z nudów postanowił przeczytać bajki, które się w niej znajdowały. W ten sposób  poznaje wiele historii m.in. „Dziewczynki z zapałkami”, „Jasia i Małgosi” oraz „Żabiego króla”. Aktorzy z teatru „Maska” w wesoły i przystępny sposób pokazali, że czytanie książek może być bardzo dobrą i ciekawą formą spędzania wolnego czasu.

Czytaj więcej...

Wizyta grupy kolędniczej

17 stycznia 2014 r. do Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy przybyła grupa kolędnicza składająca się z uczennic Publicznego Gimnazjum  nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej pod kierunkiem Pani mgr Elżbiety Sytoń. Mieliśmy okazję posłuchać pięknego śpiewu i włączyć się we wspólne kolędowanie. Była to już kolejna wizyta grupy uczniów z pobliskiego Gimnazjum, którzy chętnie nas odwiedzają, by swoimi występami sprawiać dużo radości naszym Podopiecznym.

Czytaj więcej...