^Powrót na górę
foto1

Zapraszamy na spektakl teatralny wykonywany przez naszych Podopiecznych


Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy
serdecznie zaprasza
grupy zorganizowane
na przedstawienie z elementami arteterapii

pt. " Rzepka" Juliana Tuwima

w wykonaniu Podopiecznych naszego Domu

Prosimy o potwierdzenie przybycia i zgłoszenie liczby uczestników pod tel.14-641-00-42 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy!!!
Kierownictwo, Pracownicy i Podopieczni ŚDS Oleśnica

 

Konferencja podsumowująca akcję „STOP - Niepełnosprawni w ruchu drogowym - BĄDŹ WYROZUMIAŁY...”

2 października br. w Centrum Polonii - Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbyła się uroczysta konferencja podsumowująca wszystkie działania w ramach akcji „STOP - Niepełnosprawni w ruchu drogowym - BĄDŹ WYROZUMIAŁY...”.

Przypomnijmy, że celem prowadzonej akcji było łamanie stereotypów dotyczących uczestnictwa osób niepełnosprawnych w ruchu drogowym, kształtowanie postawy otwartości i szacunku wobec osób niepełnosprawnych poruszających się po drodze, a także uwrażliwianie kierowców na obecność osób niepełnosprawnych w ruchu drogowym i zwrócenie ich uwagi na oznakowane samochody przewożące osoby niepełnosprawne.

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie Małopolskiego Konkursu Plastycznego w ramach akcji: "STOP - Niepełnosprawni w ruchu drogowym - BĄDŹ WYROZUMIAŁY..."

W dniu 28 września 2015 r. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Oleśnicy został rozstrzygnięty Małopolski Konkurs Plastyczny w ramach akcji: "STOP - Niepełnosprawni w ruchu drogowym - BĄDŹ WYROZUMIAŁY..."
Konkurs skierowany był do wszystkich wychowanków ŚDS z całej Małopolski. W wyznaczonym terminie wpłynęło 34 prace z 16 placówek, wykonane różnymi technikami plastycznymi.

Nad właściwym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie:

P. Stanisław Stroński – Artysta plastyk
P. Anna Piotrowska - Nauczyciel Plastyki   
P. Małgorzata Słupek - Członek Stowarzyszenia “Pomocna Dłoń” w Dąbrowie Tarnowskiej
Podkomisarz Jarosław Kmieć - Kierownik Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej
 
Po obejrzeniu  prac plastycznych jury postanowiło przyznać: I miejsce, II miejsce, III miejsce oraz wyróżnienie:

I miejsce dla Haliny Stachnik z ŚDS Zagórzany
II miejsce dla Roberta Bigos z ŚDS Nowodworze
III miejsce dla Łukasza Szych z ŚDS Oświęcim

wyróżnienie:
dla Magdaleny Mrzygłockiej z ŚDS Kraków, ul. Piekarska 3

W trakcie oceny jury zwracało szczególną uwagę na samodzielność wykonania prac i walory artystyczne. Osoby nagrodzone i wyróżnione otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe, a każda Placówka ŚDS biorąca udział w konkursie, pamiątkowy dyplom.

Dziękujemy uczestnikom i opiekunom za udział w Małopolskim Konkursie Plastycznym.
Laureatom serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej...

Finał akcji „STOP – Niepełnosprawni w ruchu drogowym – BĄDŹ WYROZUMIAŁY…" na drodze krajowej 73

W piątek 25 września 2015 r. – na drodze krajowej 73 przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej oraz na parkingu przy Restauracji Staropolska w Szczucinie odbył się finał akcji „STOP – Niepełnosprawni w ruchu drogowym – BĄDŹ WYROZUMIAŁY …”.

W związku z tym kierowców czekały nietypowe kontrole drogowe. Policjantom Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej i Komisariatu Policji w Szczucinie towarzyszyli wychowankowie z Środowiskowych Domów Samopomocy w Oleśnicy wraz z opiekunami i terapeutami. Policjanci sprawdzali trzeźwość kierujących, natomiast dąbrowscy ratownicy medyczni uczyli kierowców udzielać pierwszej pomocy.

Podczas zatrzymania Podopieczni naszego Domu wraz z Terapeutami apelowali do kierowców, by zachowali szczególną ostrożność, kiedy spotkają na drodze samochód przewożący osoby niepełnosprawne. W czasie tej niecodziennej kontroli kierowcy otrzymali gadżety promujące akcję i przypominające o zachowaniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Czytaj więcej...