^Powrót na górę
foto1

Pieczemy chlebuś

Mąka pełnoziarnista, miód i ziarna siemienia lnianego to główne składniki naszego prostego w przygotowaniu, pysznego, a przede wszystkim zdrowego chleba, który upiekliśmy podczas zajęć kulinarnych

Czytaj więcej...

WYCIECZKA DO MUZEUM BOMBKI CHOINKOWEJ I ZAMKU W BARANOWIE SANDOMIERSKIM

W dniu 17 października 2024 r. Społeczność Naszego Domu udała się na wycieczkę do pierwszego w świecie Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Pod opieką przewodnika oglądaliśmy stanowiska z choinkami z różnych części świata i epok, podziwialiśmy setki unikatowych i niepowtarzalnych ozdób. Mieliśmy możliwość przyglądać się całemu procesowi wyrobu ozdób choinkowych wraz z pracownią z ich ręcznym malowaniem. Wzięliśmy udział w warsztatach, gdzie pod czujnym okiem Terapeutów i przewodnika, samodzielnie ozdabialiśmy bombki choinkowe. Na koniec naszego pobytu udaliśmy się do firmowego sklepu, gdzie każdy z nas zakupił przepiękne ozdoby, które zawisną na naszych domowych choinkach.

Czytaj więcej...

Czym jest przemoc domowa, jak rozpoznać przemoc domową?

Dnia 15 października 2024 r. odbyły się warsztaty w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy Domowej”, realizacja zadania publicznego pod tytułem „SIŁA JEST W NAS”. Warsztaty i prelekcję poprowadziła Pani psycholog Alina Boryczka.  
Celem spotkania i przekazanych warsztatów było obalenie mitów i stereotypów na temat przemocy domowej, usprawiedliwiających jej stosowanie, opisanie mechanizmów przemocy domowej oraz jednoznaczne wskazanie na ich społeczną szkodliwość i społeczno-kulturowe uwarunkowania, promocję działań służących przeciwdziałaniu przemocy domowej, w tym ochronę i pomoc dla osób doznających przemocy oraz interwencję wobec osób stosujących przemoc, umiejętność radzenia sobie w sytuacjach trudnych i kryzysowych.
Poruszono tematy: Jak rozpoznać przemoc domową? Jak skutecznie pomóc osobie doświadczającej przemocy domowej, informację na temat dostępnych form pomocy osobom uwikłanym w przemoc domową, w szczególności na terenie powiatu dąbrowskiego. Edukacja i promowanie prawidłowych postaw rodzicielskich, stosowanych metod wychowawczych oraz stylu życia wolnego od przemocy. Podnoszenie świadomości społecznej dotyczącej zagrożeń płynących ze stosowania przemocy domowej oraz o możliwościach uzyskania wsparcia. Zapobieganie powielaniu złych wzorców rodzinnych i środowiskowych oraz propagowanie prawidłowych wzorców rodzicielskich i metod wychowawczych. Umiejętność radzenia sobie w sytuacjach trudnych i kryzysowych. Jak wzmocnić zasoby wychowanków pieczy zastępczej, aby przeciwdziałać powielaniu nieprawidłowych wzorców wychowawczych?
Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Alinie Boryczka za przekazaną wiedzę.

Czytaj więcej...