^Powrót na górę
foto1

A dzisiaj zakupy...

W ramach treningu gospodarowania środkami finansowymi oraz planowania wydatków nasze Podopieczne Jadzia, Nel, Mirka i Ania wraz z Terapeutą udały się do Hurtowni Chemicznej w Dąbrowie Tarnowskiej, by zrobić niezbędne, potrzebne na co dzień zakupy i środki czystości, akcesoria do sprzątania oraz chemię gospodarczą. Podopieczne zrobiły też zakupy potrzebne w ich gospodarstwie domowym. Uczyły się płacić kartą, gotówką oraz jak oszczędnie i właściwie wydawać pieniądze.

Czytaj więcej...

„Najpierw tworzymy sami własne nawyki, potem nawyki tworzą nas” - cykl warsztatów terapeutycznych promujących rozwój osobisty

W ramach zajęć terapeutycznych została poruszona tematyka nawyków, ich obecność oraz rola w codziennym życiu. Przy użyciu „trackera nawyków”, Podopieczni planowali swój rozwój i pracę nad sobą. Poprzez poznanie etapów kształtowania nawyków, „pętli nawyków”, a także wskazówek pracy nad nawykami oraz myśli motywacyjnych, Podopieczni mieli okazję przygotować się do osobistych zobowiązań, aby stawić czoło trudnościom w pracy nad kształtowaniem dobrych nawyków.

Czytaj więcej...

Nasze wymarzone akwarium

Przychodzimy dziś do Was z pomysłem na zrobienie akwarium z kartonu oraz ręcznie wykonanych muszelek z makaronu, z rybkami i roślinami. Planujemy w przyszłości mieć prawdziwe akwarium, gdyż opiekowanie się rybami i spoglądanie na nie, ma niezwykle terapeutyczne działanie. Dostarcza wiele radości i zadowolenia.

Czytaj więcej...