^Powrót na górę
foto1

Od dziś malujemy... uwaga... światłem!

Kochani!

Nasi Podopieczni sięgnęli dziś do wielkich pokładów swojej kreatywności. Malowanie światłem do fascynująca technika w terapii, która pozwoliła w ciemnościach stworzyć Im niezwykłe, zaczarowane rysunki, wprowadzając do świata pełnego światła i ekscytującej zabawy, rozwoju wyobraźni oraz snucia pięknych historii.

Czytaj więcej...

Codzienna aktywność fizyczna – krok w stronę zdrowia

Rozpoczęcie kolejnego roku to dla wielu z nas powód do nowych wyzwań i postanowień. Nowy Rok bowiem to nowa energia, nowe siły i motywacja, dzięki którym łatwiej nam trzymać się przyjętych założeń. Mogą one dotyczyć różnych sfer życia, a bardzo częstym planem na kolejne miesiące jest zwiększenie aktywności fizycznej, czyli codziennej dawki zdrowego ruchu. Bardzo chętnie takie postanowienia w Naszym Domu realizujemy i w Nowym Roku z pełną energią oraz niesłabnącym zaangażowaniem uczestniczymy w codziennych zajęciach ruchowych. Doskonale wiedząc, że bez względu na pogodę, humor czy przysłowiowe „dzisiaj mi się nie chce”, aktywność fizyczne jest ważna i wskazana zawsze!

Czytaj więcej...

Zimowe desery

Dziś Nasi Podopieczni podjęli się wykonania w pracowni kulinarnej prostego i szybkiego deseru, do którego wykorzystali jogurty naturalny, dżem, bakalie, owoce oraz musli. Kompozycja takiego deseru świetnie sprawdza się również w wersji śniadaniowej. Uczestnictwo w takich zajęciach pozytywnie wpływa na samopoczucie oraz dostarcza wiary we własne możliwości. Efekt końcowy zadowolił nasze podniebienia.

Czytaj więcej...

Jak radzić sobie ze stresem i lękiem w dobie pandemii?

Występujący stan epidemii spowodował duże zmiany w funkcjonowaniu społeczeństwa. Ograniczono możliwość przemieszczania się, a także swobodę kontaktów. Pandemia jest dla nas wszystkich sytuacją wywołującą sporo stresu i lęku.
Koronawirus znacznie zmienił nasze życie codzienne. Niepewność stanowi stały punkt otaczającego nas świata. Utrata zdrowia, stałej pracy czy relacji społecznych powoduję deprawację naszego stanu emocjonalnego, co z kolei prowadzić może do znacznego wzrostu problemów emocjonalnych m.in. zaburzeń lękowych czy nadmiernego stresu. Dlatego też w tym czasie, szczególne warto  zainteresować się swoim zdrowiem psychicznym.

Jak więc poradzić sobie w sytuacji wystąpienia stresu czy lęku?

Czytaj więcej...