^Powrót na górę
foto1

Udział w akcji "Jesteśmy z Wami, niebieskimi motylami"

„Niebieskie Motyle” to hasło akcji zorganizowanej przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu, która wpisuje się w obchody „Światowego Dnia Świadomości Autyzmu”, ustanowionego 2 kwietnia podczas Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych.
Akcja Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami ma na celu poszerzenie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. Naszą Placówkę do akcji nominowała Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Łęgu Tarnowskim, a my z pełnym przekonaniem akcję kontynuujemy. Podjęliśmy to wyzwanie, ponieważ jest to szlachetna i bardzo potrzebna inicjatywa.

Do dalszego wykonania zadania nominujemy: Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej, Ośrodek Rewalidacyjno – Wychowawczy w Sutkowie oraz Dzienny Dom "Senior +" w Dąbrowie Tarnowskiej.

Zapraszamy wyżej wymienione ośrodki do uczestnictwa w wyzwaniu zainicjowanym przez Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu.

Jak przekazać niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste.
Wystarczy:

  1. Ubrać się na niebiesko.
  2. Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inwencji twórczej np. taniec motyla.
  3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook oraz przesłać na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane).
  4. Nominować kolejne trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.
  5. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.
  6. Na wykonanie zadania każdy Nominowany otrzymuje 48 godzin.

Powodzenia!