^Powrót na górę
foto1

Jak zachować zdrowie zimą!

Kochani Podopieczni!!!! Zima na dobre zawitała za naszymi oknami okrywając wszystko warstwą białego puchu . Musimy jednak pamiętać, że zimą powinniśmy dbać o siebie szczególnie, ponieważ to właśnie wtedy najczęściej zapadamy na tzw. sezonowe dolegliwości.  Jak dbać o zdrowie zimą, aby wszelkie choroby omijały nas szerokim łukiem?

Ubierajmy się ciepło.

Niby banalne, lecz wcale nie tak oczywiste. Planując zimową garderobę, przede wszystkim zadbajmy o odpowiednie buty. Ważne, by były ocieplone, nie przemakały, a także były wygodne. Zimą najczęściej marzną nam właśnie dłonie i stopy, dlatego dobre buty oraz ciepłe rękawiczki to absolutny obowiązek. Warto zainwestować również w zimową kurtkę i czapkę ponieważ to właśnie przez głowę tracimy najwięcej ciepła! Zimą najlepiej ubierać się warstwowo, ponieważ oprócz ciepłych ubrań, przed zimnem chroni nas także warstwa powietrza, która gromadzi się pomiędzy poszczególnymi elementami odzieży. 

 Rozgrzejmy się! 

Każdy z nas uwielbia w mroźne dni ogrzewać się przed kominkiem lub przy kaloryferze. Korzystajmy z dobroczynnego działania ciepła, nie tylko wówczas, gdy już zdarzyło nam się przemarznąć. Nie zapominajmy, że gorąca herbata i ciepły koc w domowym zaciszu to tylko niektóre z metod na rozgrzanie się zimą. 

Naturalnie wzmacniajmy odporność.