^Powrót na górę
foto1

Nie rezygnujmy z aktywności ruchowej!

Drodzy Podopieczni!

Musimy pozostać w domu, aby ograniczyć kontakty z innymi ludźmi. Zawieszenie zajęć terapeutycznych wiąże się również z brakiem rehabilitacji ruchowej. Zwracamy się zatem z apelem i prośbą, aby w domowych warunkach nie ograniczać aktywności ruchowej, mającej wpływ nie tylko na sprawność fizyczną, ale również oddziaływającej na nasze zdrowie psychiczne. Przypominamy, że dzięki wysiłkowi fizycznemu, dostosowanemu do możliwości każdego z nas, wspieramy nasz układ odpornościowy i jesteśmy silniejsi w walce z wirusami oraz patogenami. Już bowiem kilkudniowa absencja ruchowa może wywołać trudne do odwrócenia konsekwencje dla całego organizmu. Rezygnacja z aktywności może wtórnie spowodować osłabienie wszystkich układów i podatność na inne schorzenia, także po okresie pandemii.
Będziemy Wam pomagać w organizowaniu domowych treningów, zaangażujcie również innych Członków Rodziny, ćwiczenia w grupie na pewno będą bardziej mobilizujące i przyjemniejsze. Najtrudniej zacząć, a potem liczymy, że regularne ćwiczenia staną się codziennym punktem dnia.
Na początek załączamy film instruktażowy przedstawiający zestaw prostych ćwiczeń, głównie skierowanych dla osób starszych, ale z powodzeniem może je wykonywać młodsza grupa naszych Podopiecznych. Przed Wami 20 minut ćwiczeń, które delikatnie podniosą tętno, poprawią zmysł równowagi, koordynację, rozciągną ciało i kręgosłup i co najważniejsze wniosą dużo radości do codzienności. Zatem mobilizujemy się do pracy, a po powrocie do zajęć w Placówce na pewno podzielimy się wrażeniami z domowych treningów!

 https://www.youtube.com/watch?v=rwdtvIqe_cA