^Powrót na górę
foto1

„Niezwykła moc zwykłego czytania"

29 września br. Podopieczni naszego Domu wzięli udział w konkursie czytelniczym pt. „Niezwykła moc zwykłego czytania", organizowanym przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego. Konkurs przeznaczony był dla osób niepełnosprawnych z placówek znajdujących się na terenie powiatu dąbrowskiego. Imprezę zorganizowano w Centrum Polonii w Brniu przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach realizacji zadania publicznego Województwa Małopolskiego w 2015r. pn. „Małopolskie czytanie".

Do wspólnych zmagań przystąpiło 23 Uczestników z Niepublicznej Szkoły Specjalnej Przysposobiającej do Pracy w Kupieninie, Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Kupieninie oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej. Nasz Dom reprezentowali: Adam Gardulski czytając wiersz Jana Pawła II "Do sosny polskiej", Basia Mazur i Piotr Wawrzynek prezentując utwór Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego "Rozmowa liryczna" oraz Małgorzata Kozioł czytając wiersz Jana Brzechwy "Kłamczucha"

Wszyscy czytający swoje utwory włożyli bardzo dużo pracy w przygotowanie swojego występu, przez co jury konkursu nie miało łatwego zadania. Po długich i burzliwych naradach ogłoszono następujące wyniki: I miejsce dla Grzegorza Mazura, Podopiecznego Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej II miejsce dla Uczestnika naszego Domu - Adama Gardulskiego, III miejsce dla Beaty Drożdż i Dominika Pawelca, Podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej. Przyznano również wyróżnienia, które trafiły do Wychowanków Niepublicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Kupieninie: Gabrieli Zawady, Krzysztofa Wybrańca i Wojciecha Lustofina. Każdy z biorących udział w konkursie otrzymał pamiątkowy dyplom oraz cenne nagrody.

Konkurs czytelniczy odbywał się równocześnie z piknikiem dla wszystkich Podopiecznych z przybyłych Placówek, co było okazją do integracji i wspólnej zabawy.

Źródło zdjęć: Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej