8 kwietnia 2015 r. w Naszym Domu po raz kolejny odbyła się niecodzienna uroczystość – Śniadanie Wielkanocne.
WIELKANOC – inaczej Niedziela Wielkanocna i najważniejsze Święto Chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Z obchodami świąt wielkanocnych związanych jest wiele zwyczajów ludowych takich jak śniadanie wielkanocne, pisanki, święcenie pokarmów, Śmigus-Dyngus czy palmy wielkanocne.
W tradycję Naszego Domu wpisało się śniadanie wielkanocne, przygotowane wspólnie przez Uczestników i personel Placówki. Spotkanie przy stole wielkanocnym pozwala pielęgnować świąteczne tradycje i przekazywać je z pokolenia na pokolenie po to, by święta były świętami, a piękne tradycje niezmienne pozostały.
Przy Świątecznym, Wielkanocnym Stole zasiedli Uczestnicy zajęć, Personel oraz zaproszeni goście: Ksiądz Dariusz Grochola Opiekun Osób Niepełnosprawnych, Członkowie Zarządu Stowarzyszenia Pomocna Dłoń: Pan Prezes Krzysztof Kaczmarski, Pani Wiceprezes Stanisława Jastrząb, Pani Halina Sarat, Pani Beata Partyńska, Pani Małgorzata Słupek, Wójt Gminy Olesno Pan Witold Morawiec, Członkowie Rady Rodziców: Pan Wiesław Trójniak, Pani Maria Bal, Pan Bogdan Sosin. Spotkanie rozpoczęła Pani Kierownik Irena Kawa, która powitała przybyłych gości, wprowadzając wszystkich w uroczysty i świąteczny nastrój. Po odmówieniu modlitwy, poświęceniu pokarmów przez Księdza Dariusza Grocholę biesiadnicy zasiedli do pięknie udekorowanych i syto zastawionych stołów.
Spotkanie przebiegało w miłej, serdecznej i rodzinnej atmosferze. Kultywowanie tradycji, wspólna organizacja i uroczyste Śniadanie stanowią doskonały element terapii. Uczestnicy nabywają umiejętności, które mogą wykorzystać w codziennym życiu, mają okazję do wspólnych przeżyć, rozmów i refleksji. Dla niektórych naszych podopiecznych Śniadanie Wielkanocne zorganizowane w Placówce było jedyną okazją do przeżywania prawdziwych Świąt Wielkanocnych.