^Powrót na górę
foto1

Wycieczka krajoznawcza do Brnia

Dnia 17 czerwca uczestnicy ŚDS wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę krajoznawczą do pobliskiego Brnia. Mieliśmy okazję spacerować po pełnym uroku parku, który został zaprojektowany przez słynnego wiedeńskiego projektanta ogrodów.
Do 1945 roku park był własnością Feliksa Konopki, który był niewątpliwie jednym z najbardziej znanych mieszkańców Brnia. Był tłumaczem, poetą, malarzem, kolekcjonerem obrazów, konserwatorem dzieł sztuki, rolnikiem.
Na terenie parku do czasów obecnych zachowały się oficyny i pawilony, pełniące rolę budynków mieszkalnych oraz dworek myśliwski.
Dziś park nie spełnia funkcji rekreacyjnych, gdyż jego stan na to nie pozwala. Przyciąga jedynie spragnionych spokoju spacerowiczów. Nadal jest jednak piękny, tajemniczy i dostojny.

Czytaj więcej...

Integracyjny Piknik Rodzinny Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń"

                                                                          "Człowiek najpełniej afirmuje siebie,
                                                                           dając siebie.
                                                                           To jest pełna realizacja przykazania miłości".
                                                                                                                        Jan Paweł II

W myśl słów Jana Pawła II 1 czerwca 2014 roku na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się Integracyjny Piknik Rodzinny Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Pomocna Dłoń" organizowany wspólnie z Dąbrowskim Domem Kultury pod patronatem Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego oraz Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Stanisława Początka. Patronat medialny objęli: tygodnik "Miasto i ludzie", miesięcznik "Powiśle dąbrowskie" oraz e-kurierdabrowski.

Czytaj więcej...

26 maja - Święto Mamy

Mama – to jedno słowo a ileż kryje w sobie treści. Z nim związane są  najpiękniejsze, niczym niezmącone wspomnienia z dzieciństwa. Nasze pierwsze troski, radości, marzenia. Każdy z nas chowa w sercu wdzięczność za to, że mama dała mu największy skarb czyli życie. Wdzięczność tę wyrażamy w różny sposób: poprzez miłość, wdzięczność, codzienny szacunek, pamięć.

Podopieczni Naszego Domu w podziękowaniu za miłość i matczyne serce, dla swoich Mam, pod okiem terapeutów, przygotowali przepiękne przedstawienie kukiełkowe zatytułowane "Zgubione korale", poprzedzone modlitwą i błogosławieństwem ks. Dariusza Grocholi.

Czytaj więcej...

Zbieramy nakrętki dla chorego Michałka

Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy wzięli udział w akcji zbierania plastikowych nakrętek. Każdy stara się w swoim Domu zgromadzić jak najwięcej zakrętek po napojach, płynach czy kosmetykach. Całkowity dochód uzyskany z akcji przeznaczony jest na codzienną rehabilitację i leczenia chorego na mózgowe porażenie dziecięce Michałka. Nasi Uczestnicy bardzo chętnie przystąpili do tej inicjatywy, wykazując się dużym zaangażowaniem i potrzebą niesienia pomocy bliźnim.

Czytaj więcej...