^Powrót na górę
foto1

I Małopolski Integracyjny Turniej w Kręgle Uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy

Fantastyczna atmosfera, piękna sportowa rywalizacja i wybuchy szczerej radości towarzyszyły niezwykłemu wydarzeniu, które miało miejsce 8 czerwca 2016 r. w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie.


W Kręgielni „Azyl” Olesno odbył się I Małopolski Integracyjny Turniej w Kręgle Uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy. Organizatorami byli Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy, kierowany przez Irenę Kawa oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie. Patronat honorowy nad imprezą sprawowali: Burmistrz Miasta
i Gminy Dąbrowa Tarnowska Krzysztof Kaczmarski oraz Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec.

Do rozgrywek przystąpiło 8 drużyn z Małopolski reprezentujących następujące ośrodki: Dzienny Ośrodek Wsparcia w Bobowej, ŚDS Dąbrowica, Dzienny Ośrodek Wsparcia w Gorlicach, ŚDS Nowodworze, ŚDS Oświęcim, ŚDS Oleśnica, ŚDS Ryglice i ŚDS Siedlec.

Czytaj więcej...

Udział naszego Domu w kolejnym Rodzinnym Pikniku Integracyjnym Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Pomocna Dłoń"

http://www.kurierdabrowski.pl/wp-content/gallery/2016_06_piknik/piknik3.JPGDnia 5 czerwca 2016 roku na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się kolejny Rodzinny Piknik Integracyjny Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Pomocna Dłoń" organizowany wspólnie z Dąbrowskim Domem Kultury pod patronatem Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego oraz Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego.
Otwarcia Pikniku dokonali Prezes Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń" Krzysztof Kaczmarski, Kierownik WTZ Ryszard Micek oraz Dyrektor DDK Paweł Chojnowski, którzy przywitali wszystkich przybyłych gości oraz dzieci i młodzież niepełnosprawną, ich rodziców i opiekunów, władze Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń" oraz licznie przybyłych mieszkańców Dąbrowy Tarnowskiej i Powiatu. Swoją obecnością na Pikniku zaszczycili także: Poseł na Sejm Wiesław Krajewski, Dyrektor ZSP Nr 2 Jan Kilian, Dyrektor PCPR Agnieszka Anioł - Głuszek, Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec, Zastępca Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Ryczek oraz Przewodniczący Rady Miasta Dąbrowa Tarnowska Jacek Sarat. Na gości festynu czekało wiele atrakcji i niespodzianek m. in. animacje dla rodzin przygotowane przez "Grupę Imprateam", Wesołe Miasteczko, a w nim trampoliny, zamek dmuchany, zjeżdżalnie, a także pokazy ratownictwa medycznego oraz strażackie, grill i stoiska z lodami.

Czytaj więcej...

Zajęcia czytelnicze i plastyczne w Miejskiej Bibliotece w Dąbrowie Tarnowskiej

25 maja br. udaliśmy się na kolejną wizytę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji książek obrazkowych, a czytanie takich lektur było nie lada wyzwaniem i wymagało dużej pomysłowości. Następnie z okazji zbliżającego się Dnia Matki wspólnie wykonaliśmy upominki, które każdy po powrocie do domu wręczył swojej ukochanej Mamie.
Dziękujemy serdecznie Paniom Bibliotekarkom z Działu dla Dzieci za miłe przyjęcie, życzliwość i bardzo ciekawe zajęcia, pełne serdeczności i uśmiechu.

W podzięce za współpracę Nasi Podopieczni przekazali Paniom Bibliotekarkom SERCE wykonane przez Podopiecznych w pracowni rękodzieła i plastyki.

Do Miejskiej Biblioteki na pewno jeszcze powrócimy, bowiem w połowie czerwca planujemy na deskach tamtejszej sceny jeszcze jedno wystawienie naszego spektaklu teatralnego pt. „Rzepka”.

Czytaj więcej...