^Powrót na górę
foto1

Wizyta dzieci z Publicznego Przedszkola w Oleśnie

Dnia 26 marca Naszą Placówkę odwiedzili Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Oleśnie, przysparzając nam wiele niespodzianek i radości.
Po przywitaniu przybyłych gości przez Panią Kierownik Irenę Kawę, Przedszkolaki pod okiem Pań Nauczycielek i Terapeutów Naszego Domu, wykonali piękne kartki świąteczne, ozdabiając je różnymi gatunkami materiałów ozdobnych. Kartki miały kształt jajek, na których mieściły się symbole i emblematy świąteczne. Pięknie wykonane kartki dzieci zabrały do swoich domów. Na zakończenie wszyscy oglądnęli wystawę prac konkursowych "Święty Jan Paweł II – Pielgrzym Świata".
Niespodziankę, jaką zrobili nam Przedszkolaki, ich rodzice, nauczyciele i Dyrekcja Przedszkola, wywołała wiele radości i wzruszenia. Od darczyńców otrzymaliśmy artykuły spożywcze, które wykorzystamy podczas terapii w pracowni kulinarnej i gospodarstwa domowego.
Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie, pani Dyrektor Izabeli Leus,  Nauczycielom Publicznego Przedszkola w Oleśnie a także Przedszkolakom oraz ich rodzicom.

Czytaj więcej...

Szukamy pierwszych oznak wiosny

Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych Uczestnicy Naszej Placówki  dnia 20 marca wyruszyli do pobliskiego lasu celem szukania  pierwszych oznak wiosny oraz zapoznania się ze zwierzętami i roślinami, które można tam spotkać. Podczas przechadzki Podopieczni poznawali ptaki, zwierzęta mieszkające w lesie oraz uczyli się rozpoznawać drzewa a także mieli możliwość poznania wielu gatunków roślin. Po orzeźwiającym spacerze wszyscy spacerowicze udali się do Placówki, aby przelać na papier za pomocą farb i kredek wrażenia i spostrzeżenia z wycieczki. Dzięki doznanym wrażeniom powstały piękne prace w pracowni rękodzieła i plastyki.

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie Małopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem "Święty Jan Paweł II - pielgrzym świata"

W dniu 17 marca 2015 r. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Oleśnicy został rozstrzygnięty Małopolski Konkurs Plastyczny pod hasłem "Święty Jan Paweł II – pielgrzym świata" z okazji 10-tej rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II.
Konkurs skierowany był do wszystkich wychowanków ŚDS z całej małopolski dla uczczenia śmierci Jana Pawła II.
W konkursie wzięło udział 30 placówek. W wyznaczonym terminie wpłynęło 74 prace, wykonane różnymi technikami plastycznymi.

Nad właściwym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie:

                       Edmund Wilk – Artysta plastyk
                       Jadwiga Kusior – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej   
                       Halina Sarat – Skarbnik Stowarzyszenia “Pomocna Dłoń” w Dąbrowie Tarnowskiej
                       Beata Partyńska – Sekretarz Stowarzyszenia “Pomocna Dłoń” w Dąbrowie Tarnowskiej
                       ks. Dariusz Grochola – Opiekun Osób Niepełnosprawnych

Po obejrzeniu  prac plastycznych jury postanowiło przyznać: I miejsce, dwa II miejsca, dwa III miejsca i cztery wyróżnienia:

I miejsce dla Halina Stachnik z ŚDS Zagórzany
II miejsce ex aequo dla Daniel Baran z ŚDS Sułkowice
                                      Monika Golara z ŚDS Proszowice
III miejsce ex aequo dla Anna Franczak z ŚDS Limanowa
                                       Magdalena Mrzygłocka z ŚDS Kraków, ul. Piekarska 3
wyróżnienia:
dla Mariusz Wiatr z ŚDS Siedlec
      Kinga Worwa z ŚDS Nowy Targ
      Anna Brach z ŚDS Jordanów
      Dariusz Leżoń z ŚDS Oleśnica

Czytaj więcej...

Warsztaty z psychologiem

Dnia 12 marca Uczestnicy ŚDS wzięli udział w warsztatach z psychologiem organizowanych w ramach projektu "Dobra Przyszłość" - rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej. Podopieczni ŚDS w projekcie uczestniczą jako osoby biorące udział w realizacji Programu Aktywności Lokalnej.
Zajęcia skierowane są do osób z trudnościami adaptacyjnymi i emocjonalnymi. Celem spotkań z psychologiem jest rehabilitacja odbiorczyń i odbiorców projektu zmierzająca w kierunku usamodzielnienia się, zaistnienia w lokalnym życiu społecznym, nawiązania satysfakcjonujących więzi z ludźmi, dokonania zmian w postrzeganiu siebie i swoich możliwości.
Poprzez tworzenie bezpiecznego i twórczego środowiska społecznego uczestnicy projektu będą mieli możliwość uczenia się jak wyjść z izolacji, budować i utrzymywać relacje z ludźmi, odnajdywać swoje mocne strony i zasoby, rozwijać nowe umiejętności.
Działania rehabilitacyjne dla osób z problemami o podłożu neurologicznym mają charakter terapeutyczny.

Czytaj więcej...