^Powrót na górę
foto1

Pracownie

Pracownia kulinarna i gospodarstwa domowego

Podczas zajęć uczestnicy uczą się przygotowywać proste posiłki, takie jak : kanapki, sałatki warzywne i owocowe, zupy, dania z ryżu, makaronu, kaszy. Uczymy korzystania z urządzeń i sprzętów AGD takich jak: kuchenka mikrofalowa, toster, gofrownica, blender, robot kuchenny, zmywarka do naczyń. Zwracamy szczególną uwagę na estetyczne przygotowanie i spożywanie posiłków, nakrywanie do stołu, sprzątanie po posiłku, kulturalne zachowanie się przy stole, poznawanie przepisów kulinarnych, dobór artykułów spożywczych oraz wdrażamy zasady zdrowego odżywiania się.

Galeria zdjęć z pracowni kulinarnej i gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła i plastyki

Na zajęciach usprawniamy uczestników manualnie poprzez wykonywanie prac plastycznych różnymi technikami i materiałami: malujemy kredkami, farbami plakatowymi, akwarelowymi, olejnymi, farbami do szkła, modelujemy w plastelinie, modelinie, masie solnej, masie papierowej. Wykonujemy kartki okolicznościowe, ozdabiamy szklane naczynia, uczymy układania kwiatów z liści, stosujemy technikę origami. Każda z tworzonych prac jest wyjątkowa. Bierzemy udział w różnych konkursach plastycznych. Na zajęciach wyrażamy siebie, nasze emocje i uczucia.
W pracowni tej doskonalimy umiejętności manipulacyjne – tworzymy kompozycje kwiatowe na płótnie z wykorzystaniem różnego rodzaju materiałów takich jak cekiny, koraliki. Doskonalimy umiejętności szycia ręcznego i na maszynie. Tkamy ozdobne motywy ściegiem gobelinowym i metodą krzyżykową, wykonujemy prace z filcu.

Galeria zdjęć w ramach zajęć z pracowni rękodzieła i plastyki


Pracownia teatralno – muzyczna

Na zajęciach rozwijamy poczucie własnej wartości, uczymy pokonywać  tremę i wstydliwość, uczymy piosenek, krótkich tekstów, przygotowywujemy i prezentujemy scenki teatralne, wykonujemy scenografię, kukiełki, kostiumy, maski.

Galeria zdjęć w ramach zajęć z pracowni teatralno - muzycznej


Pracownia multimedialna i komputerowa

Podczas zajęć w pracowni informatycznej uczestnicy uczą się obsługi komputera, skanera, drukarki, aparatu cyfrowego i wszelkich innych urządzeń cyfrowych. Uczymy jak robić zdjęcia, jak korzystać z poczty elektronicznej, jak tworzyć i formatować własne dokumenty w edytorze tekstu.

Galeria zdjęć w ramach zdjęć z pracowni multimedialnej i komputerowej


Pracownia terapeutyczna i dobrego stylu

Podczas zajęć wdrażamy do nawyku dbania o czystość rąk, twarzy, całego ciała, dbania o higienę osobistą, utrzymywania higieny wokół siebie, w swoim otoczeniu, dbania o czystość i porządek, dbania o swój wygląd zewnętrzny oraz uczymy wyrabiania nawyków higienicznych.
W pracowni tej prowadzimy także zajęcia edukacyjne. Mają one najczęściej charakter indywidualnej pracy, ale prowadzone są również zajęcia grupowe. Głównym celem jest doskonalenie umiejętności czytania, pisania i liczenia poprzez różne ćwiczenia i zadania. Zajęcia obejmują ćwiczenia grafomotoryczne, rozpoznawanie figur geometrycznych i kolorów, gry edukacyjne, ćwiczenia w pisaniu oraz proste działania matematyczne. Podczas zajęć uczestnicy zdobywają wiedzę o otaczającym ich świecie, poznają ciekawe państwa i miasta, uczą się o zabytkach, poznają tradycję, zwyczaje i kulturę.

Galeria zdjęć w ramach zajęć z pracowni terapeutycznej i dobrego stylu


Pracownia rehabilitacyjna i aktywności ruchowej

Szczególną uwagę zwracamy na indywidualne podejście do podopiecznego podczas rehabilitacji. Ćwiczenia dostosowane są do potrzeb i możliwości uczestnika. Wykonujemy ćwiczenia specjalistyczne – zlecone przez lekarza, ćwiczenia ogólnousprawniające, ćwiczenia manualne, ćwiczenia relaksacyjne, ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia przy muzyce z elementami choreografii, gry i zabawy sportowe, usprawnianie motoryczne, rozładowanie napięć psychicznych, poprawę stanu psychofizycznego, polepszenie samopoczucia, pobudzenie aktywności, stymulowanie samodzielności.
Dążymy do tego, aby w wyniku rehabilitacji poprawić samoobsługę i wykonywanie czynności dnia codziennego. Zwracamy szczególną uwagę jak dbać o swój kręgosłup nie tylko na sali, ale o każdej porze dnia, w różnych sytuacjach (m.in. ubieranie/zdejmowanie butów, siadanie/wstawanie, siedzenie na krześle, podnoszenie przedmiotów).

Galeria zdjęć w ramach zajęć z pracowni rehabilitacji i aktywności ruchowej


Pracownia umiejętności społecznych – psycholog i pracownik socjalny

Podczas  zajęć indywidualnych i grupowych, rozwijane są umiejętności interpersonalne uczestników, rozwijanie empatii, tworzenie atmosfery wzajemnej akceptacji, uczymy rozwiązywania konfliktów grupowych, kształtowania poczucia samodzielności, wiary we własne możliwości, akceptacji siebie, rozwijamy poczucie własnej wartości. W ramach zajęć psychoedukacyjnych uczymy umiejętności aktywnego udziału we własnym leczeniu farmakologicznym, uczymy rozpoznawania objawów psychozy, poszerzamy wiedzę na temat działania leków.
W pracowni prowadzone są także zajęcia mające na celu rozwijać i przybliżać tematykę aktywności zawodowej.

Galeria zdjęć w ramach zajęć z pracowni umiejętności społecznych – psycholog i pracownik socjalny