^Powrót na górę
foto1

Zabawa andrzejkowa

Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
I tak oto w Naszym Domu dnia 27 listopada odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa. Uczestnicy kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby przepowiadające przyszłość, a następnie wraz ze swoimi Opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach muzyki disco polo i muzyki współczesnej. Opiekunowie zorganizowali  wiele ciekawych zabaw i konkursów, w których chętni Uczestnicy pokazali swoje wybitne umiejętności, m.in. piękny śpiew i taniec.

Całość spotkania umilił przepyszny poczęstunek przygotowany przez Uczestników pod okiem Terapeutów w pracowni kulinarnej i gospodarstwa domowego.
Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny  andrzejkowy bal. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów, pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego dnia.