^Powrót na górę
foto1

Udział naszego Domu w Dożynkach Powiatowych i Targach Gospodarczych

W niedzielę 24 sierpnia nasz Dom, po raz pierwszy promował tradycyjnie wyrabiane produkty regionalne podczas Święta Powiśla Dąbrowskiego – Dożynki Powiatowe i Targi Gospodarcze na terenie Gminnego Ośrodka Wodnego Radgoszcz – Narożniki.
Dożynkowe świętowanie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą w Kościele pw. Św. Kazimierza w Radgoszczy,  podczas której podziękowano rolnikom za tegoroczne zbiory i za ich trud pracy na roli.
Tuż po Mszy Świętej barwny korowód składający się z zespołów ludowych, sołectw niosących wieńce dożynkowe, władz gmin oraz zaproszonych gości, udał się na miejsce biesiady, gdzie przywitał ich Starosta Dąbrowy Tarnowskiej Pan Tadeusz Kwiatkowski oraz Wójt Gminy Radgoszcz Pan Marek Lupa.
Podczas imprezy przedstawiono dorobek artystyczny poszczególnych Gmin, w tym dorobek Środowiskowego Domu Samopomocy. 

Prezentowaliśmy na naszym stoisku prace uczestników wykonane w pracowni rękodzieła i plastyki oraz produkty i wypieki przygotowane w pracowni kulinarnej, min. różnego rodzaju ciasta drożdżowe, bułeczki, chleb wiejski, smalec z boczkiem i cebulką, konfitury oraz owoce i warzywa.
Goście, którzy odwiedzili nasze stoisko oprócz degustacji otrzymali płytę CD, na której zawarto informację dotyczącą Placówki oraz zaprezentowano piosenkę w wykonaniu jednego z podopiecznych, promującą Nasz Ośrodek.
Organizatorom dziękujemy za zaproszenie.


Relacja zdjęciowa autorstwa Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej: