^Powrót na górę
foto1

Finał V edycji akcji "STOP – Niepełnosprawni w ruchu drogowym – Bądź Wyrozumiały..."

Osoby niepełnosprawne są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.
W codziennym życiu napotykają jednak na drodze różne niebezpieczeństwa. Przemieszczając się odczuwają duży dyskomfort w przeciwieństwie do osób zdrowych. Muszą również radzić sobie z licznymi utrudnieniami, które wydają się banalnymi przeszkodami dla osób zdrowych.

Finał akcji rozpoczął się od powitania wszystkich przybyłych przez Panią dyrektor Irenę Kawa, a zaproszenie przyjęli: Wicestarosta  Powiatu Dąbrowskiego Krzysztof Bryk, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej  kom. Jarosław Kmieć, Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej asp. Ewelina Fiszbain, Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej bryg. Mariusz Klimaj, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Dąbrowie Tarnowskiej Katarzyna Hałun,   Opiekun Klubu Wolontariuszy przy MOPSiWR w Dąbrowie Tarnowskiej Justyna Wajda, Właściciele Ośrodka Nauki Jazdy Jedynka Państwo Paweł Bernadeta Drożdż, Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Pomocna Dłoń" w Dąbrowie Tarnowskiej w osobach: Prezes Beata Partyńska, Wiceprezes Ryszard Święch, Skarbnik Halina Sarat, Sekretarz Małgorzata Kułaga, Prezes Stowarzyszenia "Otwarte Serce" Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół  na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Szczucinie  Bogdan Sosin, Dyrektor Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej Robert Pantera, Prezes Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół – Świat Pracy” Oddział Dąbrowa Tarnowska Rafał Szydłowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Anna Fido, Koordynator „Odblaskowej Szkoły” Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Małgorzata Gawlik, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej Dorota Długoń, Nauczyciel  Szkoły Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej Lucyna Skrzyniarz oraz uczniowie szkół.
Po powitaniu przybyłych gości głos zabrała koordynator całej pięcioletniej akcji Pani Edyta Wątroba oraz Podopieczni ŚDS, którzy zaprosili przybyłych gości na krótką prezentację multimedialną obrazującą podejmowane przez okres 5 lat działania w ramach prowadzonej akcji. Jednocześnie zachęcili do refleksji nad poruszanymi problemami i osobistą postawą wobec osób z niepełnosprawnością, którzy tak jak osoby zdrowe każdego dnia są uczestnikami ruchu drogowego.
Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy podziękowali za podjęte przez Nas działania i zgodnie podkreślali ogromną potrzebę prowadzenia działań na rzecz osób niepełnosprawnych.
Nie zabrakło również podziękowań z Naszej strony wszystkim Osobom i Instytucjom, które włączyły się przez 5 lat w organizację i realizację akcji.