^Powrót na górę
foto1

Udział Naszego Domu w X Rodzinnym Pikniku Integracyjnym Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ,,Pomocna Dłoń” oraz Dąbrowskiego Domu Kultury

W niedzielę 2 czerwca 2019 roku na terenie dąbrowskiego kompleksu sportowo-rekreacyjnego odbył się X Rodzinny Piknik Integracyjny zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ,,Pomocna Dłoń” oraz Dąbrowskiego Domu Kultury.
Patronat nad festynem objęli Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, a zarazem Honorowy Prezes Stowarzyszenia Krzysztof Karczmarski.
Uroczystego otwarcia festynu dokonali Prezes Stowarzyszenia Beata Partyńska oraz Dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury Paweł Chojnowski.

Na gości festynu czekało wiele atrakcji i niespodzianek, m.in.: występ uczniów PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej ,,Kolorowa Jedynka”, ,,Na wesoło w Kaczogrodzie” w wykonaniu grupy teatralno-muzycznej ŚDS-Oleśnica, koncert laureatów "Powiatowego festiwalupiosenki o zdrowiu", wodzireje z Krakowa, ,,Szaleństwa dla każdego”, "Latino Dance" Fundacja Edukacji i Rozwoju Tańca Latino z Żabna, "Szanujemy Ziemię" występ uczniów PSP z Nieczajnej Górnej,  występ zespołu WTZ ,,Golden Boys”, blok artystyczny DDK oraz zabawy i konkursy. Dzieci, które przybyły na festyn mogły przejechać się bryczką powożoną oraz wózkiem zaprzężonym w dwa urocze kucyki. Na chętnych czekał gotowy do jazdu zabytkowy autobus ,,ogórek” Pana Jacka Pelca. Miłym akcentem festynu był przyjazd na piknik harleyowców z ,,Grupy Motocyklowej Powiśle”. Wesołe miasteczko, a w nim trampoliny, dmuchany zamek i zjeżdżalnie były cały czas oblegane przez szczęśliwe i zadowolone dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny, Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy gdzie na smakoszy czekał wiejski chleb, smalec, kiszone ogórki, muffinki, bigos przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich ze Smęgorzowa, Warsztatów Terapii Zajęciowej, gdzie na smakoszy czekał wiejski chleb, smalec i kiszone ogórki. Woń pachnącej kiełbasy z grilla przyciągała chętnych na stoisko Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego z Sutkowa. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z ciastem domowym pieczonym przez Rodziców dzieci niepełnosprawnych oraz placki na blasze ,,podpłomyki” upieczone przez pracowników domu weselnego w Otfinowie , a przekazane przez właściciela Pana Bogusława Knagę.
Uczestnicy festynu mieli również okazję wziąć udział w loterii fantowej.
Całkowity dochód z festynu przeznaczony będzie na rehabilitację osób niepełnosprawnych  Stowarzyszenia ,,Pomocna Dłoń”, które funkcjonuje już 19 lat i prowadzi 5 placówek, a są to: Warsztaty Terapii Zajęciowej, Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Sutkowie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy, Dzienny Dom Senior Plus, Bank Żywności.

Wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji Pikniku Zarząd serdecznie dziękuje i już dzisiaj zaprasza na jubileuszowy XI Rodzinny Piknik Integracyjny przypadający na rok 2020.