^Powrót na górę
foto1

Drewniane cuda - stolarskie inspiracje

W naszej Pracowni Rękodzieła i Plastyki cały tydzień aż wrzało... I zaczęła się nasza wielka przygoda ze stolarstwem.
Stukanie młotków, odgłosy wiertarki, wkrętarki, dłuta, szlifowanie papierem ściernym, cięcie piłą ręczną, a wszystko działo się po to, by nauczyć się podstawowej obróbki drewna.
Na zajęcie zaprosiliśmy Pana Kazimierza Grzebienia, który oprócz tego że jest naszym kierowcą, jest też wielkim Pasjonatem praktykującym amatorsko stolarstwo jako interesujące i dające satysfakcję hobby.
Pan Kaziu pokazał nam jak z kawałków drewna zrobić piękne drewniane świeczniki. Nasi Podopieczni poznali poszczególne etapy ręcznej i mechanicznej obórki drewna, począwszy od: zapoznania się z narzędziami stolarskimi, wyborem drewna, docinania elementów, czyszczenia, szlifowania papierem ściernym, wykrawania frezem do drewna oraz otwornicą otworów na świecę, czyszczenia elementów  przed malowaniem, łączenia poszczególnych elementów w całość wkrętami i gwoździami oraz klejem, malowania. Byliśmy naprawdę pilnymi uczniami i z wielkim zainteresowaniem oraz pracowitością zgłębialiśmy praktyczną wiedzę stolarską, dzięki której powstały piękne, finezyjne świeczniki, będące kolejną ozdobą naszej pracowni rękodzieła. Majsterkowanie, praca z drewnem oraz unoszący się zapach ściętego drzewna dostarczyły naszym Podopiecznym ogromnej frajdy i radości. Był to czas wypełniony po brzegi tworzeniem, kreatywnością i dobrą współpracą. Niedługo kolejne zajęcia...
Dziękujemy Panu Kazimierzowi za cenne wskazówki i poświęcony czas.