^Powrót na górę
foto1

Wyjazd do Łagiewnik

Dnia 7 czerwca Podopieczni Naszego Domu wraz z Panią Dyrektor Ireną Kawa i Terapeutami udali się do Łagiewnik.
Pierwsze nasze kroki skierowaliśmy się do Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”. Po Centrum oprowadził nas ks. Krzysztof Krawczyk, który w bardzo ciekawy sposób opowiedział historię powstania tego cudownego miejsca. W Sanktuarium widzieliśmy płytę z grobu Jana Pawła II pochodzącą z Grot Watykańskich w Rzymie i podziwialiśmy piękne mozaiki w górnym kościele. W Sanktuarium znajdują się relikwie Jana Pawła II. Najcenniejszą z nich jest Ampułka z krwią Papieża, zamknięta w szklanej szkatule i umieszczona wewnątrz marmurowego ołtarza stojącego pośrodku ośmiobocznego Kościoła. Następnie udaliśmy się do Muzeum Jana Pawła II. Wystawa obejmuje rzeczy osobiste św. Jana Pawła II (w tym wyposażenie pokoju arcybiskupiego z ul. Franciszkańskiej 3), a także bogatą kolekcję tzw. darów papieskich. Są to m.in. oficjalne prezenty ze spotkań z przywódcami z całego świata, pamiątki z pielgrzymek, przedmioty i szaty liturgiczne.


Kolejnym punktem naszego wyjazdu było uczestnictwo we Mszy Świętej w Bazylice Miłosierdzia Bożego, sprawowanej w intencji Pracowników, Podopiecznych i ich rodzin. Następnie uczestniczyliśmy w ciekawej prelekcji o siostrze Faustynie, którą wygłosiła s. Zacheusza.
Po prelekcji udaliśmy się  do kościoła Św. Józefa. Tam modliliśmy się przed słynnym Obrazem Jezusa Miłosiernego namalowanym przez Adolfa Hyłę odmawiając koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz ucałowaliśmy relikwie świętej siostry Faustyny Kowalskiej.