^Powrót na górę
foto1

Zajęcia sportowo-rekreacyjne

Ciepła wiosenna pogoda i budząca się do życia przyroda to znakomity okres na podejmowanie aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, dlatego też Podopieczni naszego Domu regularnie biorą udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych na kompleksie boisk w pobliskim Oleśnie.
Pisaliśmy już o tym dawno, ale pamiętamy o tym w dalszym ciągu, że aktywność fizyczna jest niezbędna do prowadzenia zdrowego stylu życia. Regularne ćwiczenia, spacer i wszystkie inne formy ruchu wpływają korzystnie na poprawę naszej kondycji i wydolności, usprawniają pracę całego organizmu zapobiegając wielu chorobom oraz przede wszystkim pozytywnie poprawiają nastrój.
Wspólne zajęcia ruchowe dają naszych Podopiecznym wiele radości, a oprócz korzyści zdrowotnych pozwalają rozładować nagromadzone emocje, są ponadto elementem całościowego postępowania terapeutycznego. Taka forma ćwiczeń jest również doskonałą zachętą dla każdego, aby aktywnie spędzać swój wolny czas, bowiem jak mówi stare przysłowie: Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu.
Zajęcia sportowe były również okazją do wspólnego grillowania i relaksu.