^Powrót na górę
foto1

Kontynuacja zajęć Metodą „Poranny Krąg” – „Wiosna”

„Wiosna, wiosna urodziły się motyle,
Wiosna, wiosna  wita tęczą nas
Wiosna, wiosna przyleciało ptaków tyle
Wiosna, wiosna to wiosenny czas…”

Wraz z nadejściem nowej pory roku w naszym Domu odbyły się kolejne zajęcia prowadzone metodą Porannego Kręgu i wszystko się tym razem zazieleniło…Wiosna zwiastuje nowy kolor, smak, zapach, symbol oraz dźwięk. Wszystkie te elementy oczywiście pojawiły się na naszych zajęciach.
Oznaką rozpoczęcia Wiosennego Kręgu było zapalenie przez Terapeutę świeczki o zapachu cytryny, następnie Podopieczni zostali powitani piosenką a ich dłonie nasmarowane zostały kremem, również o zapachu cytrynowym.Dalej to już się działo…

Byliśmy prawdziwymi poszukiwaczami i tropicielami wiosny. Poznawaliśmy bogactwo i tajniki wiosennej przyrody a w rytm piosenki „Wiosna, wiosna” malowaliśmy na niebie kolorową tęczę.Największą jednak radość naszym podopiecznym sprawiło spotkanie z żywiołem – ziemią. Każdy mógł dotknąć, rozcierać w dłoni i przesypywać ziemię do swoich doniczek, jak również siać nasionka kwiatów. Ujawniły się tutaj prawdziwe talenty ogrodnicze a Podopieczni z dużym zapałem włączyli się do pracy.
Na koniec zajęć nie mogło zabraknąć degustacji cytryny posypanej cukrem. Wymagało to wiele odwagi, a minki naszych Podopiecznych po zjedzeniu owocu były niepowtarzalne.Aktywna forma zajęć sprawiła, że nasi Podopieczni dzięki zaangażowaniu i dobrej zabawie poczuli prawdziwą atmosferę wiosny i w przyjemny sposób rozwijali umiejętności poznawcze.Urządziliśmy również wiosenny kącik przyrody, do którego będziemy codziennie zaglądać dbając o posiane nasiona oraz podlewać i obserwować ich wzrost.Zajęcie odbyły się pod kierunkiem Pani Ewy Małysiak i Pani Edyty Wątroby.