^Powrót na górę
foto1

Miłość niejedno ma imię...

Nazwa Walentynek pochodzi od imienia Świętego Walentego, który 14 lutego obchodzi swoje imieniny. W kręgach kultury Zachodu ten dzień jest uznawany za święto miłości oraz przyjaźni. Tego dnia zakochani obdarowują się upominkami, listami oraz prezentami.
Walentynki to dzień okazywania uczuć i wyrazów sympatii tym, którzy są bliscy naszemu sercu. To święto przyjaźni, życzliwości i oddania drugiemu człowiekowi.


W Naszym Domu w przededniu Walentynek również celebrowaliśmy Dzień Świętego Walentego. Podczas zajęć edukacyjno – terapeutycznych omawialiśmy tradycje walentynkowe, podejmowaliśmy rozmowy o przyjaźni, miłości, recytowaliśmy  miłosne wiersze oraz wykonywaliśmy "walentynki" różnymi technikami, po czym dzięki poczcie walentynkowej nasi Podopieczni okazywali swoje uczucia  kolegom i koleżankom wręczając sobie nawzajem symbole walentynkowe, będące wyrazem sympatii, przyjaźni i miłości. Wprowadzeni w nastrój walentynkowy przy rozbrzmiewającej muzyce o miłości, bardzo radośnie i miło spędziliśmy ten „serduszkowy” dzień.