^Powrót na górę
foto1

Spotkanie edukacyjne w Ośrodku Nauki Jazdy „Jedynka” w Dąbrowie Tarnowskiej w ramach akcji „STOP – Niepełnosprawni w ruchu drogowym – BĄDŹ WYROZUMIAŁY …”

W dniu 9 października br. w związku z akcją „STOP – Niepełnosprawni w ruchu drogowym – BĄDŹ WYROZUMIAŁY …”. Podopieczni naszego Domu wraz z Panią Dyrektor Ireną Kawa oraz Terapeutami udali się na spotkanie edukacyjne do Ośrodka Nauki Jazdy „Jedynka” w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie Właściciele Państwo Bernadetta i Paweł Drożdż zapoznali naszych Podopiecznych z podstawowymi przepisami ruchu drogowego i udzielili cennych wskazówek, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Ponadto nasi  Podopieczni uzyskali informacje na temat praw i obowiązków osób niepełnosprawnych jako uczestników ruchu drogowego.            
Prelekcja została zakończona krótkim „TESTEM NA PRAWO JAZDY”, w którym Podopieczni mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat podstawowych zasad, obowiązujących na drodze.  Właściciele Ośrodka udostępnili także samochód szkoleniowy, któremu mogli przyjrzeć się nasi Podopieczni, zapoznając się z jego budową i wyposażeniem. Spotkaniu towarzyszyły także gry oraz zabawy związane z  ruchem drogowym.
Podczas spotkania obecni byli również Ratownicy Medyczni z ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej, którzy przedstawili zasady udzielenia pierwszej pomocy osobie poszkodowanej; zwrócili także uwagę na pomoc w przypadku krwotoków, ran, zadławień itp.
Poczęstunek i nagrody przygotowane przez Właścicieli Ośrodka, ich uprzejmość oraz serdeczność pozwoliły poczuć się wszystkim mile widzianymi gośćmi. Pełni wrażeń i pozytywnych wspomnień powróciliśmy do naszego Domu.