^Powrót na górę
foto1

Rozpoczęliśmy III edycję akcji „STOP – Niepełnosprawni w ruchu drogowym – BĄDŹ WYROZUMIAŁY …”

W dniu 5 października b.r. rozpoczęliśmy III edycję akcji „STOP – Niepełnosprawni w ruchu drogowym – BĄDŹ WYROZUMIAŁY …”
Pierwszym etapem naszych działań było przeprowadzenie ankiety na ulicach miasta Dąbrowa Tarnowska w celu uwrażliwienia kierowców na obecność osób niepełnosprawnych w ruchu drogowym oraz zwrócenia uwagi na oznakowane samochody przewożące osoby niepełnosprawne.
W czasie prowadzonej akcji blisko połowa zapraszanych do rozmów osób nie wykazywała żadnych chęci i zainteresowania, część była nieufna, co mogło wynikać z niewiedzy, natomiast zdarzały się osoby, które przyjmowały nasze działania w sposób otwarty i uprzejmy. Każdy,  kto zdecydował się przyjąć nasze zaproszenie do rozmowy otrzymywał pamiątkową ulotkę, opisująca akcję.
Propagowanie idei wrażliwości kierowców na obecność osób niepełnosprawnych w ruchu drogowym zakończyliśmy spotkaniem z funkcjonariuszami Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.
Pełni optymizmu i wrażeń powróciliśmy do naszej placówki. Ufamy, że prowadzona akcja nagłośniła promowane idee, wnosząc zmiany w postawie uczestników ruchu drogowego wobec osób niepełnosprawnych.